Debata o szpitalu w Żarowie

  6

  Wraz z powołaniem przez starostę świdnickiego zespołu ds. przyszłości Regionalnego Specjalistycznego Szpitala Latawiec (czy ma zostać w strukturach ZOZ, czy zostać przekształcony w spółkę), rozpoczęła się gorąca dyskusja. Dotychczas rozmowy miały miejsce w Świdnicy, teraz dołącza Żarów. Tu otwartą dla wszystkich chętnych debatę zaplanowano na piątek 15 kwietnia o godzinie 13.00 w sali sportowo-widowiskowej przy ulicy Armii Krajowej 60.

  Mieszkańcy naszej gminy mają prawo poznać zamiary powiatu wobec szpitala – tłumaczy burmistrz Leszek Michalak. – Chodzi o dostępność usług medycznych, ale przede wszystkim o szpital Reumatologiczno-Rehabilitacyjny im. dr Zbigniewa Walla w Żarowie, który wchodzi w skład świdnickiej placówki. Ten szpital w 1996 roku został wysiłkiem gminy i za jej pieniądze (ok. 15 milionów złotych) gruntownie odremontowany, można powiedzieć, wybudowany prawie na nowo. Mieszkańcy powinni wiedzieć, co będzie z przyszłością tej placówki.

  Jak zapewnia burmistrz, nie ma żadnych postulatów ani żądań, chodzi wyłącznie o rozmowę. Na debatę zaproszono starostę Zygmunta Worsę i wicestarostę Alicję Synowską. – Zaproszenie dotarło dopiero wczoraj – mówi starosta. – Na piątek mam już wcześniej zaplanowane spotkania. Jeśli uda się je przełożyć, przyjadę do Żarowa. Zapewniam, że żadna gmina w naszym powiecie nie zostanie pominięta w dyskusji. Do samorządów w odpowiednim czasie zostaną wystosowane prośby o wyrażenie opinii w sprawie szpitala.

  asz

  Poprzedni artykułCiągnik w rowie [VIDEO]
  Następny artykułJakie kino przy Galerii Świdnickiej?