Dyrektor Tomkiewicz złożył rezygnację

  10

  Witold Tomkiewicz złożył rezygnację z funkcji dyrektora Świdnickiego Ośrodka Kultury. Prezydent ją przyjął. Dyrektor Tomkiewicz będzie pełnił swoje obowiązki do końca czerwca. Jego następca, podobnie jak pan Tomkiewicz, wyłoniony zostanie w konkursie.

  Dyrektor Tomkiewicz zrealizował sporo ciekawych projektów ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury, za co należą mu się podziękowania. Wspólnie uznaliśmy, że zadania postawione przed dyrektorem Tomkiewiczem zostały zrealizowane, więc wraz z nową kadencją prezydenta możemy się zmierzyć z nową wizją ŚOK. Jesteśmy przekonani, że z jego wiedzy i doświadczenie jeszcze nie raz skorzystamy przy organizacji ciekawych przedsięwzięć kulturalnych. I na ten temat obecnie prowadzimy rozmowy – mówi Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy odpowiedzialny za działania w dziedzinie kultury.

  – Jestem zadowolony ze swoich dokonań. Wspólnie z moją poprzedniczką Małgorzatą Braniecką udało nam się doprowadzić ŚOK do XXI wieku, a potem przystosować go do wymagań funkcjonowania w społeczeństwie obywatelskim. Właśnie zmiana ustawy o organizacjach pożytku publicznego i szanse, jakie otworzyły się od tego roku przed stowarzyszeniami oraz fundacjami, skłoniły mnie do zastanowienia się nad propozycją złożoną mi przez Fundację im. Jana Sebastiana Bacha, aby poprowadzić sprawy fundacji w stronę całkowitego usamodzielnienia się tej najważniejszej świdnickiej imprezy w perspektywie najbliższych trzech-czterech lat. Nie ukrywam, że nie tylko tej – dodaje Witold Tomkiewicz.

  Witold Tomkiewicz związany jest z ŚOK od 2003 roku. Pełnił funkcję wicedyrektora, a od października 2007 r. samodzielnie kierował tą placówką.

  Stefan Augustyn

  rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy

  Poprzedni artykuł91 wyjazdów do płonących traw
  Następny artykułWykorzystał seksualnie dzieci. Trener winny