800, 18, 50, 3 to liczby tygodnia

  15

  Od dzisiaj, co niedzielę nasi Czytelnicy znajdą na Swidnica24.pl najważniejsze liczby tygodnia. Co tydzień publikować będziemy ilość urodzeń, zgonów i zawartych związków małżeńskich zarejestrowanych w Urzędzie Stanu Cywilnego w Świdnicy. Przeczytasz także, ile wyniósł najwyższy mandat wystawiony przez świdnicką drogówkę. Ile punktów karnych zdobył rekordzista. Więc zaczynamy.

  Świdnicki Urząd Stanu Cywilnego od soboty 19 marca do soboty 26 marca zarejestrował 36 urodzeń, 18 zgonów. Sześć par wstąpiło w związek małżeński.

  800 złotych to kwota, jaką zasili budżet państwa posiadacz najwyższego mandatu karnego wystawionego przez świdnicką drogówkę w mijającym tygodniu. Kierowca auta osobowego zapamięta ten dzień na długo. Nie dość, że został rekordzistą w wysokości mandatu, to w udziale przypadł mu drugi niechlubny rekord. Policjanci w wyniku popełnionych przez niego wykroczeń nałożyli na kierującego 18 punktów karnych. – Kierowca przekroczył prędkość o 40 km/h, wyprzedzał w niedozwolonym miejscu i przekroczył podwójną ciągłą linię – informuje Katarzyna Czepil, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

  Niechlubny rekord należy do pijanej matki opiekującej się 3 – miesięcznym dzieckiem. W jej organizmie znajdowało się 3,4 promila alkoholu. O sprawie więcej przeczytasz TU.

  50, tyle bramek w sobotnim meczu zdobyli piłkarze ręczni ŚKPR Świdnica przeciwko Tęczy Kościan. Rywale zdołali zdobyć tylko 18. To najwyższe zwycięstwo szczypiornistów ze Świdnicy w historii występów w II lidze. 9, po tyle bramek rzucili Kamil Herudziński i Jarosłwa Gnysiński.

  3, tyle razy zawodnicy Polonii Świdnica w meczu przeciwko Celulozie Kostrzyn nad Odrą zdobywali prowadzenie. Wygrywając całe spotkanie 3 : 2.

  Poprzedni artykułSesja po długiej przerwie
  Następny artykułPiS się dyscyplinuje?