Ferie na półmetku [FOTO]

  0

  Rozpoczął się drugi tydzień zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży. Świebodziczanie mają do wyboru bardzo liczne zajęcia, zorganizowane przez trzy placówki miejskie: Miejski Dom Kultury, świetlicę środowiskową oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.

  Od poniedziałku w MDK-u słychać gwar, śmiech i muzykę. To zajęcia taneczne, prowadzone w sali głównej. Układy taneczne ćwiczą tu zarówno dziewczęta, jak i chłopcy. Po sąsiedzku, w sali obok, mali modelarze sklejają modele samolotów pod okiem instruktora. A w pracowni plastycznej kolejna grupa przygotowuje maski na bal przebierańców, który odbędzie się pod koniec ferii. Na stałe zajęcia zapisanych jest sześćdziesięcioro dzieci.

  Głośno i tłumnie jest w hali OSiR. Na parkiecie dziś prowadzane były rozgrywki w piłkę nożną, w holu młodzież prowadziła rozgrywki w ping-ponga a w salce treningowej przyszli kickbokserzy ćwiczyli pod okiem mistrza świata tej dyscypliny Mariusza Cieślińskiego. Oprócz tego codziennie czynna jest kręgielnia oraz Wodne Centrum Rekreacji, które w czasie ferii dla dzieci z miasta ma preferencyjną cenę wejścia na basen – 2 złote. W sumie z zajęć sportowych dziennie korzysta około 300 dzieci.

  W świetlicy też sporo się dzieje. Wycieczki, zabawy, wyjścia na sanki i wiele innych atrakcji. Z okazji Walentynek wszyscy uczestnicy półkolonii w świetlicy otrzymali słodkie prezenty od zastępcy burmistrza Zbigniewa Opalińskiego. Każde dziecko dostaje codziennie ciepły posiłek. Z tej oferty korzysta 80 dzieci.

  [photospace]

  Poprzedni artykułMaltretowali, a potem wyrzucili do śmieci
  Następny artykułSpokojnie to tylko …