Dyrektor SP nr 8 zostaje

  79

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8, Halina Zawadzka nie zostanie odwołana – informuje rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego Stefan Augustyn. Taką decyzję podjął prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego w związku z wnioskiem złożonym przez Radę Pedagogiczną. Informacja ta została przekazana Radzie. Jako organ prowadzący szkołę musimy przede wszystkim przestrzegać prawa, a to pozwala na odwołanie dyrektora „w przypadkach szczególnie uzasadnionych”. Nie ma tu miejsca na dowolność, czy też arbitralne decyzje. To „szczególne uzasadnienie” regulują wyroki sądów i nie ma tu mowy o każdych niedociągnięciach. W trakcie przeprowadzonego postępowania wyjaśniającego stwierdzono pewne nieprawidłowości w działaniach pani dyrektor, ale nie można ich zakwalifikować do „przypadków szczególnie uzasadnionych”. Dotyczy to spraw pracowniczych i organizacyjnych szkoły. W związku z tym zarzuty podnoszone przez Radę Pedagogiczną nie pozwalają na odwołanie dyrektora placówki w specjalnym trybie.

  Procedura narzucona przez Radę Pedagogiczną pozwalała nam na zajęcie stanowiska tylko w sprawie dyrektora. Rozstrzygnięciem zasadności zarzutów podnoszonych przez Radę Pedagogiczną wobec wicedyrektorów, zgodnie z prawem, zajmuje się dyrektor SP nr 8. Prezydent jako organ prowadzący sprawdzi działania dyrektora w tym zakresie.

  Prezydent podjął także decyzję, że jeszcze w lutym zostanie rozpisany konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8. Nowy dyrektor placówki rozpocznie pracę wraz z końcem 5-letniej kadencji obecnej pani dyrektor, od nowego roku szkolnego.

  Dla nas najważniejsze jest, by w wyniku sporu Rady Pedagogicznej z dyrektorem nie ucierpiały przede wszystkim dzieci i szkoła, która ma bardzo dobrą renomę. Najbliższe miesiące będą sprawdzianem dla nauczycieli i dyrekcji, czy sprostają temu zadaniu.

  O dobro dziecka zatroskani są również przedstawiciele Rady Rodziców, którzy w oficjalnym stanowisku pozytywnie oceniają współpracę z dyrekcją i podkreślają realizowanie licznych przedsięwzięć, które służyły uczniom SP nr 8.

  Poprzedni artykułChciałbyś mieszkać w kartonie?
  Następny artykuł5 milionów w 2 miesiące