Wspólnota odpowiada sądowym pozwem

  0

  Długi żywot zapowiada się dla clowna, który stał się już symbolem tej kampanii przed wyborami do samorządu. Wspólnota Samorządowa pozywa Platformę Obywatelską za reklamę, w której pojawiła się parodia wesołka ze wspólnotowego bilbordu.

  Do mediów trafiło oświadczenie następującej treści:

  W odpowiedzi na treść materiału wyborczego opublikowanego w prasie, “Wspólnota Samorządowa” zdecydowała o skierowaniu pozwu sądowego wobec panów Zbigniewa Szczygła i Roberta Jagły, reprezentujących Platformę Obywatelską.

  Nie zrobimy tego w trybie wyborczym, ponieważ do dnia wyborów pozostało zbyt mało czasu, aby sąd był w stanie wydać prawomocny wyrok. Przekonani jesteśmy bowiem, że po niekorzystnym dla siebie rozstrzygnięciu sądu I instancji, PO skorzysta z trybu odwoławczego, co przedłuży sądowe postępowanie. Platforma postąpiła tak w przegranym sądowym sporze z Komitetem Wyborczym Wyborców Rafała Dutkiewicza. Dlatego skorzystamy z powszechnie stosowanego trybu dochodzenia do prawdy na drodze pozwu cywilnego.

  Rozumiemy, że kampania wyborcza jest czasem prowadzenia nawet bardzo ostrych polemik. Jednak posługiwanie się insynuacją w celu zdyskredytowania “Wspólnoty Samorządowej” jest niedopuszczalne.

  Jako satysfakcjonujące nas zadośćuczynienie domagać się będziemy od panów Zbigniewa Szczygła i Roberta Jagły przeprosin oraz bezpłatnego przepracowania 20 godzin na rzecz Fundacji Dr Clown, organizacji charytatywnych pomagającej chorym dzieciom. Wcześniej ustalimy, czy ich praca byłaby przydatna.

  Ireneusz Pałac
  szef sztabu wyborczego
  KWW “Wspólnota Samorządowa”

  Poprzedni artykułClownem w clowna. Wojna trwa
  Następny artykułRe-Style: będą kolejne edycje!