Koniec kampanii, początek ciszy wyborczej

  0

  Jeszcze tylko kilka godzin dzieli nas od zakończenia kampanii przed wyborami do samorządów. O północy zacznie obowiązywać cisza wyborcza, która potrwa do godziny 22.00 w niedzielę, 21 listopada. Państwowa Komisja Wyborcza może przedłużyć ciszę, jeśli zajdzie taka konieczność.

  W Świdnicy o prezydencki fotel walczy 5 kandydatów – Mariusz Barcicki z Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kurzawa z Polskiego Stronnictwa Ludowego, Adam Markiewicz z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Wojciech Murdzek ze Wspólnoty Samorządowej i Zbigniew Szczygieł z Platformy Obywatelskiej. Do Rady Miejskiej kandyduje 200 osób z 5 komitetów wyborczych. Świdniczanie wybiorą 23 osoby.  O wybór do Rady Powiatu stara się 309 osób z 6 komitetów wyborczych. Mandatów jest 29. Prawo do  udziału w wyborach  ma 131 958 mieszkańców powiatu świdnickiego. Głosowanie w niedzielę 21 listopada od 8.00 do 22.00.

  Czy będzie łatwo podjąć decyzję? Kampanię zdominowała walka reklamowych clownów, ale dociekliwi mogli poznać także programy wyborcze. Komitety promowały swoje propozycje w ulotkach, na stronach internetowych, w wydanych z okazji wyborów własnych gazetach, część kandydatów odwiedzała potencjalnych wyborców w domach. Kto obejmie stery w samorządach na najbliższe 4 lata, będzie wiadomo najprawdopodobniej w poniedziałek 22 listopada.

  WAŻNE DLA CZYTELNIKÓW SWIDNICA24.PL

  W związku z ciszą wyborczą od północy z 19 na 20 listopada do godziny 22.00 21 listopada 2010 roku wszystkie komentarze będą moderowane. Prosimy o powstrzymanie się od agitacji na rzecz komitetów wyborczych i kandydatów. Takie wpisy będą usuwane. Zachęcamy do dzielenia się swoimi opiniami na każdy inny temat. Czekamy także na sygnały o problemach podczas głosowania czy zauważonych przez Państwa przypadkach łamania ciszy wyborczej. Dziękujemy

  Zespół redakcyjny Swidnica24.pl


  Poprzedni artykułZderzenie autobusu i osobówki na Jodłowej
  Następny artykułLudzie z innej planety? [FOTO]