Kataklizm w gminie Marcinowice [FOTO VIDEO]

  0

  Burza i potężna ulewa trwały zaledwie 20 minut. Po 15.00 gmina Marcinowice była już zalana. Zniszczenia są ogromne.

  Woda schodziła z pobliskich gór i w kilka minut wylały strumienie, przepełniły się rowy melioracyjne, a woda kaskadami wdzierała się na podwórza i ulice. Najbardziej ucierpiały Wiry, Wirki, Zebrzydów, Biała, Chwałków i Strzelce Świdnickie.  Co najmniej 100 hektarów zalanych upraw, kilkadziesiąt kilometrów zniszczonych dróg i rowów melioracyjnych, a przede wszystkim zalane domy i maszyny – wylicza wójt Jerzy Guzik, który ogłosił alarm powodziowy. W Strzelcach z jednego z domów trzeba było ewakuować dwoje starszych ludzi. Schronienie znaleźli u rodziny, ale na wszelki wypadek gmina podstawiła autobus.

  Na miejscu pracują wszystkie zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej, które zajmują się przede wszystkim wypompowywaniem wody. Do wszystkich miejscowości dostarczono piasek i mieszkańcy sami układają worki. Na wszelki wypadek, bo jeśli znów w nocy będą burze, kataklizm może się powtórzyć. Wszyscy poszkodowani już sprzątają swoje domy.

  Wysoki poziom wciąż utrzymuje się na Czarnej Wodzie przepływającej przez Strzelce i Szczepanów, a także w strumieniu w Chwałkowie i Zebrzydowie. W tej ostatniej miejscowości wyłączono prąd w domach nad brzegami. Wójt co najmniej do rana utrzyma alarm powodziowy.

  [photospace]

  Poprzedni artykułZaryczą silniki Harleyów
  Następny artykułPościgają się na “góralach”