Tysiąc złotych nagrody za informację

  0

  We wtorek, najprawdopodobniej w godzinach pomiędzy 13 a 15, miało miejsce kolejne włamanie do studni głębinowych zaopatrujących gminę Żarów w wodę, które są zlokalizowane pomiędzy Kalnem a Wierzbną.

  Nieznany sprawca skradł kilkanaście metrów kabla miedzianego o niskiej wartości powodując jednak kilkutysięczne straty. – Ta ostatnia kradzież to tak naprawdę czysty wandalizm, bo sprawca zabrał kabel zasilający pompy głębinowe o wartości zaledwie kilkudziesięciu złotych – mówi Waldemar Baranowski, Prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. – Niestety dla nas wiąże się to z kosztami rzędu kilku tysięcy złotych, gdyż cała ekipa ZWiK-u musi dzisiaj naprawiać uszkodzenia – dodaje Prezes.

  To zdarzenie miało jednak również inny wymiar. Włamania dokonano do głównej studni, gdyby w tym czasie awarii uległa druga ze studni, to mogłoby nastąpić wyłączenie dostaw wody w całej gminie nawet na 48 godzin. Pracownicy ZWiK-u podejrzewają, po analizie śladów jakie pozostawił włamywacz, że sprawcą jest mieszkaniec jednej z okolicznych wsi. Dlatego Zarząd ZWiK-u, po konsultacji z Radą Nadzorczą postanowił ufundować nagrodę w wysokości 1.000 zł dla osoby, która wskaże sprawcę wandalizmu i kradzieży. W tym celu należy kontaktować się z Komisariatem Policji w Żarowie telefony – 74 858-05-77,  74 858-05-77   lub 74858-85-07, 74 858-85-07

  Poprzedni artykułDofinansowane kursy SITA w Świdnicy
  Następny artykułRadni zdecydują czy Świdnica będzie bliżej aquaparku