Powalczą o puchar

  0

  Piłkarze Polonii/Sparty Świdnica mają szansę zdobyć pierwsze w tym sezonie trofeum. W środę o godzinie 17.00 w Wałbrzychu zagrają o Puchar Polski na szczeblu OZPN. Rywalem będzie miejscowy Górnik – świeżo upieczony beniaminek III ligi.

  – Najważniejszym celem jest dla nas oczywiście zapewnienie sobie gry w barażach o II ligę, ale chcemy też dobyć puchar okręgu wałbrzyskiego – zapewnia trener świdnickiej drużyny Zbigniew Smółka. Ciekawe, jak zaprezentuje się nasz zespół po dwóch pauzach w III lidze. Ostatni mecz o stawkę świdniczanie rozegrali dwa tygodnie temu – 13 maja.

  Trudno wskazać faworyta pucharowej potyczki. Obie drużyny świetnie spisują się w rozgrywkach ligowych. Górnik w tym sezonie nie przegrał jeszcze meczu. Wyżej notowani są świdniczanie, ale  Górnik będzie miał za sobą atut własnego boiska. Dodatkowo wałbrzyszanie od czterech lat regularnie docierają do finału rozgrywek, choć tylko raz zdobyli puchar. Było to w 2006 roku, gdy pokonali 6:0 Spartę Ziębice. Rok później przegrali 1:3 z Lechią Dzierżoniów, a przed rokiem 1:3 z Orłem Ząbkowice. Świdniczanie ostatni raz zdobyli Puchar Polski na szczeblu OZPN Wałbrzych w  2004 roku, po zwycięstwie 3:2 z AKS Strzegom. Potem dołożyli tryumf na szczeblu Dolnego Śląska (1:0 z Gawinem Królewska Wola), a z rozgrywek odpadli dopiero w I rundzie centralnego Pucharu Polski. Po kapitalnym meczu ulegli 2:3 renomowanej Pogoni Szczecin.

  Przemysław Grzyb/Wiadomości Świdnickie

  Poprzedni artykułBiblioteka zaprasza
  Następny artykułGokartem po lodowisku