Biblioteka zaprasza

  0

  Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy zaprasza na spotkanie autorskie z Mirosławem Sośnickim połączone z promocją najnowszej książki “Miłość, tylko miłość”.

  29.05.2009 (piątek) godz.18.00

  MBP w Świdnicy,

  ul.Franciszkańska 18

  Mirosław Wojciech Sośnicki (ur. 13 stycznia 1953 w Giżycku) – polski pisarz, dziennikarz i polityk, poseł na Sejm I kadencji.

  Po ukończeniu liceum ogólnokształcącego w Świdnicy w latach 70. zajmował się fotografią, współpracował też z Tomkiem Tryzną. W 1980 związał się z “Solidarnością”, współtworzył tygodnik “Niezależne Słowo”, wydawany w województwie wałbrzyskim. W stanie wojennym został internowany na okres od 13 grudnia 1981 do 25 marca 1982. Po zwolnieniu publikował w prasie niezależnej. W latach 80. w podziemiu wydał sztukę Umieralnia nr 8, napisał też powieść Podejrzany, porucznik, śmierć oraz kilka sztuk teatralnych.

  W 1989 stanął na czele Komitetu Obywatelskiego w regionie wałbrzyskim. Wydawał “Niezależne Słowo”, później “Kuriera Wałbrzyskiego”. Z list Kongresu Liberalno-Demokratycznego został wybrany posłem na Sejm I kadencji. Po porażce w następnych wyborach wycofał się z polityki, zajął się prowadzeniem działalności gospodarczej i organizacją turniejów szachowych w Polanicy Zdroju i Świdnicy.

  Po śmierci syna w 2000 zajął się ponownie działalnością pisarską, wydając w 2004 i 2005 powieści Wzgórze Pana Boga i Astrachowka. W 2007 powrócił do polityki, w przedterminowych wyborach parlamentarnych w tym roku bez powodzenia kandydował z listy Platformy Obywatelskiej.

  Źródło: WIKIPEDIA

  Poprzedni artykułKonkurs dla dzieci
  Następny artykułPowalczą o puchar