Gokartem po lodowisku

  0

  W tym roku świdnickie lodowisko nie pogrąży się w letnim letargu. Będzie głośno i szybko. 1 czerwca uruchomiony zostanie tor kartingowy!

  Do dyspozycji miłośników ścigania będzie trzynaście gokartów i tor długości ponad 120 metrów. Pomysłodawcą zagospodarowania lodowiska w czasie, gdy nie ma ślizgawek, jest świdnicka firma Neolabs. Tor, który obecnie powstaje na betonowej posadzce hali, ma być czynny do końca września. Potem do obiektu znów wrócą łyżwiarze. – Mamy nadzieję, że kartingi będą atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu dla mieszkańców Świdnicy – mówi Krzysztof Kołodziejczyk, współwłaściciel firmy Neolabs. – Planujemy, że na naszym torze odbędą się zawody dla bardziej wytrawnych i wytrwałych kierowców, jak również przejażdżki rekreacyjne. Koszt wynajęcia gokartu na 10 minut wynosić będzie w granicach 12-15 złotych. To konkurencyjna cena. Wcześniej trzeba będzie jednak przejść odpowiednie szkolenie i uzyskać licencję – dodaje Kołodziejczyk.

  Obecnie trwają końcowe prace przy budowie toru. Powstaje regulamin korzystania z niego. Oficjalne otwarcie planowane jest na poniedziałek 1 czerwca.

  Przemysław Grzyb/Wiadomości Świdnickie

  Poprzedni artykułPowalczą o puchar
  Następny artykułOdebrał Złotego Dzika