Zamień orkiestrowe granie na bieganie

Zamień orkiestrowe granie na bieganie

1
PODZIEL SIĘ

Pakiety startowe na główny bieg na dystansie 5 km w ramach zaplanowanego na 29 stycznia Świdnickiego Biegu Noworocznego ZUPBADURA rozeszły się jak świeże bułeczki. Lista zgłoszeń jest już zamknięta, ale organizatorzy przygotowali niespodziankę. 25 numer startowy wraz z pakietem został wystawiony do licytacji w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

013Licytacja rozpocznie się dzisiaj (środa, 11 stycznia) o godzinie 19.00 na facebookowym profilu Świdnickiego Biegu Noworocznego ZUPBADURA i potrwa do niedzieli, 15 stycznia do północy. Numer 25 jest nieprzypadkowy. Jest dokładnie taki sam, jak tegorocznego finału WOŚP. – Od zwycięzcy licytacji wymagamy przesłania nam potwierdzenia przelewu zadeklarowanej kwoty na konto bankowe fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (90 1240 10 37 1111 0010 7046 7977). W zamian zapewniamy pakiet startowy i specjalny „serduszkowy” numer, z którym będziecie bardzo rozpoznawalni na trasie naszego biegu! – zapowiadają organizatorzy biegu.

Cena wywoławcza wynosi 15 złotych. Link do strony FB z licytacją: https://www.facebook.com/SwidnickiBiegNoworoczny/

Świdnicki Bieg Noworoczny odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia w Parku Centralnym. Biuro Zawodów usytuowane będzie w hali przy ulicy Pionierów Ziemi Świdnickiej 29. W biegu głównym na dystansie 5 km weźmie udział 210 osób. Początkowo limit wynosił 200 osób, ale wobec olbrzymiego zainteresowania biegiem nieznacznie go poszerzono. Osoby, które nie zdążyły lub spóźniły się z zapisem internetowym, mogą jeszcze liczyć na dodatkowe zapisy od godziny 12.30 w dniu biegu i obsadzenie ewentualnych miejsc zwolnionych przez opłaconych zawodników, którzy nie stawią się na starcie. Cena pakietu startowego w dniu biegu – 30 zł.

Na dzieci i młodzież do 18 lat będzie czekało siedem biegów na dystansie od 100 metrów do 3 kilometrów. Łączny limit uczestników w tych biegach wynosi 150 osób. Bezpłatne zapisy w Biurze Zawodów od 9.30 do 11.30. Przed startem każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy z pamiątkową koszulką, napojem i batonem, a po biegu pamiątkowy medal. Dla najlepszych będą nagrody rzeczowe.

Świdnicki Bieg Noworoczny ZUPBADURA zwieńczy ognisko z pieczeniem kiełbasek i gorącym napojem. Biegacze – mali i duzi – otrzymają posiłek za darmo, kibice będą mogli nabyć go za niewielką opłatą. Organizatorami imprezy są: Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski w Świdnicy i Świdnicka Grupa Biegowa. Więcej szczegółów: regulamin, harmonogram imprezy na www.osir.swidnica.pl

 • tenessi

  Witam. Otrzymałem kilka telefonów ws. tegorocznego Biegu Noworocznego i rozmawiałem z kilkom biegaczami napotkanymi „na mieście”.Stąd podjąłem się zabrania głosu.
  1.Biegi amatorskie cieszą się dużym zainteresowaniem-jednak aby nie zatracić ducha tej aktywności potrzebna jest mądra ewolucja, a nie pośpieszne rewolucje.
  2. Bieg Noworoczny od samego początku był biegiem rodzinnym, otwartym na każdego uczestnika. Nawet jeśli organizator zabezpieczył pełne pakiety startowe dla 200 osób, to dlaczego nie dać możliwości uczestnictwa biegaczom z pakietem okrojonym (bez koszulki albo posiłku-dla wielu osób uczestnictwo jest najważniejsze)
  3. Organizator mówi o bezpieczeństwie, a we wpisie na FB próbuje ułaskiwić kolegę Łukasza i dopuszcza jego udział „na dziko”. O co chodzi?Kto bierze odpowiedzialność za możliwy wypadek takiej osoby? Liczba uczestniczek „Biegu Kobiet” wynosiła około 450 i tam jeszcze o bezpieczeństwie nikt nie nadmieniał. Rozwiązaniem jest wydłużenie trasy w kierunku Przychodni „OSTEON” i powrót do Parku Centralnego- wydłużyłoby to trasę do 1,5km, byłoby więcej miejsca i limit 200 osób można spokojnie podwoić. Fakt: należy zabezpieczyć jedno skrzyżowanie i ustawić dodatkowo wolontariuszy, ale przy takim rozmachu organizatorów dziwi mnie, że nikt się tego nie chce podjąć.
  4. Mówi się o bezpieczeństwie, a ponoć organizatorzy planują zmianę trasy- która nie tylko według mnie nic nie wnosi (nie podnosi bezpieczeństwa, atrakcyjności, a co najważniejsze-nie wydłuża długości pętli- wrecz przeciwnie teraz nie będzie to 1km, a około 900 metrów.
  A więc raz jeszcze: ewolucja zamiast rewolucji i człowiek przed komercją.

  W imieniu własnym i (mniej komputrowych biegaczy)
  Radosław Światowy