Potrącenie przed Galerią Świdnicką

Potrącenie przed Galerią Świdnicką [FOTO]

17
PODZIEL SIĘ

Do potrącenia doszło w obrębie przejścia dla pieszych przy Galerii Świdnickiej. Nietrzeźwa piesza wtargnęła pod nadjeżdżający samochód marki Volkswagen Golf. Kobieta została przewieziona do szpitala.
Około godz. 10.30 przed głównym wejściem Galerii Świdnickiej, na ul. Westerplatte doszło do potrącenia pieszej. – W obrębie przejścia dla pieszych nietrzeźwa 41-letnia kobieta wtargnęła pod nadjeżdżający samochód marki Volkswagen Golf – mówi Grzegorz Oleśkiewicz, oficer prasowy KPP w Świdnicy. Kobieta została przewieziona do szpitala z urazem nogi.

/red./

 • antek

  Trzeźwa czy nie to w tej chwili mało istotne. Istotniejsze jest to, co za inteligentny inaczej zezwolił na wybudowanie przejścia na zakręcie? Na jednej z głównych ulic miasta, prowadzącej do wielu sąsiednich miejscowości. Przecież to „oczywista oczywistość” że tam wypadki muszą być. Przy takim natężeniu ruchu pojazdów i pieszych. Kiedyś tam była linia podwójna ciągła co świadczy o tym, że miejsce jest niebezpieczne. Ale co tam kiedyś. Przecież damy radę. I nie dajemy

  • mulele1

   Popieram 100 % ..!

  • Benek

   Trzeźwa czy nie, to była na przejściu. I o ile na nie nie wbiegła lub nie wyskoczyła to winny jest kierowca. Gdyby kierowcy zachowywali się przed przejściem jak nakazuje prawo o ruchu drogowym, nie byłoby problemu. Ale nikt nie zwalnia, nie zachowuje szczególnej ostrożności i nie zatrzymuje się, gdy do przejścia zbliża się pieszy. Zaznaczam, że sam jestem kierowcą.

   • Siostra Bernadetka

    No to chyba z auta nie wychodzisz.
    Ja tam jestem zachwycona. Ostatnimi czasy większość kierowców zatrzymuje się gdy zbliżam się do przejścia. Aż własnym oczom nie wierzę.
    Natomiast jeśli przed Galerią ktokolwiek został potrącony to wina kierowcy. Przecież tam z daleka widać że to szczególne miejsce przed którym należy zwolnić i mocno uważać i żaden zakręt tego nie przysłoni jeżeli jedziesz z dozwoloną prędkością.

    • Waldi

     Nie bądź taka zachwycona siostro. Bo teraz kiedy jesteś piękna i młoda (skoro kierowcy się zatrzymują, to zakładam, że tak jest) to się przyzwyczaisz do dobrego. Ale potem, kiedy wejdziesz w słuszny wiek staniesz się obiektem polowania przez kierowców. ZUS nagrody będzie fundował dla myśliwych za kółkiem. 😉

    • Benek

     Zaprzeczając potwierdziłaś moje słowa.

   • Dżoana

    Policja wyraźnie określiła, ze babka wtargnęła pod auto.

    • Siostra Bernadetka

     Do tego co jakiś policjant powiedział mediom to bym się zbytnio nie przywiązywała.

     • Dżoana

      Czyli lepiej polegać na tym co komuś się wydaje, chociaż tam nie był ?

     • Siostra Bernadetka

      Na szczęście nie musisz polegać na żadnych relacjach bo to nie twoja sprawa. Moja też nie.
      Doradzam większy krytycyzm w stosunku do mediów.
      I do wypowiedzi tzw. służb w 5 minut po zdarzeniu.
      Zauważ że jeśli w zdarzeniu bierze udział ktoś istotny, takie pochopne oceny nie padają.
      Zwróciłaś może uwagę na niedawną medialną informację o policjancie „potrąconym przez pociąg”? Jeśli nie to możesz odszukać w sieci.
      Włożono dużo starania by żadnym słowem nie sugerować jakiegokolwiek przebiegu wydarzeń.

     • Benek

      Może przeczytaj jeszcze raz co napisałem. I kolejny, jeśli trzeba.

    • Benek

     A Ty we wszystko wierzysz co przeczytasz na tym portalu?

 • Slawomir Slawek

  Przepisy zabraniają przechodzenia na łuku drogi w związku z ograniczoną wiadomością A więc i przejścia dla pieszych tam być nie powinno ! Po drugie po wewnętrznej stronie łuku stoją pojazdy utrudniające widoczność , obarczac kierowców łatwo A winni są Ci którzy dopuścili decyzjami do utworzenia w tym miejscu takiego przejścia dla pieszych, po pierwsze zlikwidować to przejście po drugie koniec tam z parkowaniem…….

  • henryk

   Masz rację.miejsca postojowe są niejednokrotnie przed samym przejściem.Gdyby były konkursy na najbardziej absurdalną organizację ruchu w mieście,to Świdnica przynajmniej od 10 lat zajmowałaby 1 miejsce.Niestety,zatrudnia się od kilkadziesiąt lat tych samych nieuków w Urzędzie i nikt jak dotąd nie przeprowadził audytu.

  • Tomasz K.

   Nic dodać, nic ująć.

 • Edison

  A jak ktoś wypije to ma fruwać?To już nie można wypić?Po co jest alkohol? Piją ludzie i na poziomie,stanowiskach tylko tak tego nie widać ….Piesza była w połowie pasów ,to co kierowca Jej nie widziała?Policja od razu zaznacza że piesza była nietrzeźwa,ale nie leżała na pasach tylko SZŁA! Trzeba tam zwolnić i przed każdym przejściem dla pieszych,a pewnie Pani kierowca pruła z 90 km. bo przy 45 km. dała by radę zahamować ! Trzeźwe staruszki biegają przez pasy bo kierowcy nie czekają ,tak uczą ludzi ….biegiem ! Ja zawsze jadę wolniej przed pasami i zatrzymuję się nawet wtedy jak widzę pieszego krok od krawężnika! Inna sprawa że wszystko w tym zakręcie jest nie tak !

 • tomas

  kij z tym czy była trzeźwa kij z umiejscowieniem przejścia wszyscy wiedzą ze tam jest i ze jest tam sporo pieszych i trzeba uważać tylko jeden kierowca głąb w golfie nie wiedział