Blisko 220 uczniów z 5 szkół podstawowych w gminie Świdnica do końca marca uczestniczyć będzie w IV edycji projektu AsertywNIE używkom. Gminny program terapeutyczny, połączony z zajęciami lekcyjnymi w formie zielonej szkoły, realizowany jest od kilku lat przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.
Adresatami projektu są uczniowie klas drugich. Podczas każdego turnusu dzieci uczestniczą w zajęciach lekcyjnych zgodnie z podstawą programową, a także różnego rodzaju warsztatach z zakresu edukacji zdrowotnej. Spotkania z przedstawicielami policji, służb medycznych, sanepidu, zajęcia socjoterapeutyczne to jedne z dodatkowych propozycji Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, w ramach pobytu w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Dodatkową atrakcją jest przenośne planetarium, a także spotkanie z niezwykłym gościem.
Janusz Waligóra, UG Świdnica




![Przechylone drzewo zagrażało linii energetycznej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/page-11-100x75.jpg)


![Pożar na terenie świdnickiej odlewni [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Kliczkowska-pozar-2026.05.13-1-100x75.jpg)

![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)