Strona główna Wydarzenia Świdnica Ostatnie bilety na koncert dla Artura

Ostatnie bilety na koncert dla Artura

0

Wrocławscy śpiewacy operowi, oklaskiwani zarówno w Polsce, jak i za granicą – Dorota Ujda-Jankiewicz i Andrzej Jankiewicz, wystąpią w niedzielę 12 marca w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury na Charytatywnym Koncercie Operetki Wiedeńskiej „W rytmie walca i czardasza”. Wydarzenie muzyczne ma wesprzeć finansowo cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe Artura Klaję. Świdniczanin dzięki eksperymentalnej terapii komórkami macierzystymi ma szansę wstać z wózka.
Artur potrzebuje pomocy

Wydarzenie ma pomóc 30-letniemu świdniczaninowi sfinansować eksperymentalną terapię komórkami macierzystymi, która nie jest refundowana przez NFZ. Kosztowne leczenie jest szansą, by Artur spełnił swoje marzenie o samodzielnym chodzeniu. Koncert nie jest pierwszą akcją charytatywną dedykowaną mieszkańcowi Świdnicy chorującemu na dziecięce porażenie mózgowe. Dzięki szczodrości ludzi wielkiego serca do tej pory rodzinie udało się zebrać około 40 tys. zł, które pozwalają opłacić podanie dwóch dawek komórek macierzystych. Aby kuracja przyniosła efekty, potrzebne jest minimum od 3 do 5 dawek. Koszt jednej z nich zależy od sposobu podania i wynosi – 14 tys. 200 zł – podanie w kręgosłup do płynu rdzeniowo-kręgowego lub 19 tys. 700 zł – podanie dożylne.

Bilety jeszcze można kupić

Niedzielny charytatywny koncert dla 30-letniego Artura Klai ze Świdnicy zorganizowała Fundacji Małgorzaty Dziury-Sztejnberg „Bliżej Siebie”. Przed publicznością o godz. 16.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury wystąpi wrocławski duet operowy – sopranistka Dorota Ujda-Jankiewicz oraz tenor Andrzej Jankiewicz. Śpiewacy obdarzeni głosami o pięknej barwie prywatnie są małżeństwem. Na scenie oczarowują publiczność nie tylko wrażliwością i muzykalnością, ale także idealnym doborem utworów, mnóstwem pięknych kostiumów i ciekawą choreografią. Koncert „W rytmie walca i czardasza” zawiera najpiękniejsze arie i duety z najbardziej znanych operetek J. Straussa, E. Kalmana, F. Lehara i innych. Dochód z biletów zostanie przekazany na specjalny rachunek bankowy (subkonto) Artura i przeznaczony na jego leczenie. Cegiełki wstępu na koncert jeszcze są dostępne. W tej chwili zostało około 20 biletów na balkon Teatru Miejskiego w Świdnicy.

Cena biletu:

20 zł – balkon do nabycia w Punkcie Informacji Turystycznej – ul. Wewnętrzna 2 (wejście od strony Rynku) codziennie w godz. 10.00 – 18.00. Dodatkowe informacje i rezerwacja pod numerem telefonów: 785 279 409,784 007 421, 74/852 02 90.

Poprzedni artykułCzytelnia: 13 bajek z królestwa Lailonii dla dużych i małych oraz inne bajki
Następny artykułAsertywNIE używkom