Młodzi lekkoatleci z przepustką do dolnośląskiego finału

Młodzi lekkoatleci z przepustką do dolnośląskiego finału

0
PODZIEL SIĘ

Najmłodsi lekkoatleci ze świdnickich podstawówek awansowali do finału dolnośląskiego w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2016-2017”. Awans do zawodów wojewódzkich nasi zawodnicy uzyskali w rywalizacji strefy wałbrzyskiej, który odbył się 26 maja na Stadionie Zawiszów przy SP 1 w Świdnicy.

Najlepsi uczniowie z powiatów strefy wałbrzyskiej walczyli indywidualnie w pięciu konkurencjach biegowych i trzech technicznych. Z konkurencji indywidualnych do finału dolnośląskiego, który odbędzie się 13 czerwca o godz. 11.00 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu kwalifikowało się po sześciu najlepszych zawodników i zawodniczek, a także po trzy czołowe sztafety. Wśród nich było wielu uczniów świdnickich szkół podstawowych.

Zakwalifikowani zawodnicy:

60m – dziewczęta:
2. Anna Nykiel – 9,04 – SP 8
3. Klaudia Malina – 9,06 – SP 8
4. Natalia Chmielarska – 9,65 – SP 6

300m – dziewczęta:
1. Alicja Klag – 48,14 – SP 4
2. Jagoda Wróbel – 50,78 – SP 8
4. Nina Jasiecka – 52,25 – SP 6
5. Amelia Miałszygrosz – 52,46 – SP 8

600m – dziewczęta:
2. Klaudia Kolanek – 2.03,81 – SP 6
3. Kamila Skonieczny – 2.06,88 – SP 8
4. Aleksandra Lema – 2.20,49 – SP 6
5. Julia Bociek – 2.22,92 – SP 6

Skok w dal – dziewczęta:
3. Anastazja Dominas – 4,09 – SP 8
4. Agata Iwanowska – 4,08 – SP 8
5. Sara Kupiec – 4,05 – SP 6

Pchnięcie kulą (3 kg) – dziewczęta:
2. Magda Sysak – 8,40 – SP 315

Rzut piłeczką palantową – dziewczęta:
1. Lena Jasiecka – 43,40 – NSP Bliżej Dziecka
3. Natalia Piestrak – 43,20 – SP 315
5. Anna Chruścik – 39,40 – SP 8
6. Wiktoria Fiałka – 36,10 – SP 315

Sztafeta 4x100m – dziewczęta:
1. SP 6 – 1.03,04
2. SP 8 – 1.03,60

60m – chlopcy:
3. Rafał Szumski – 8,41 – SP 8
5. Piotr Kowalski – 8,58 – SP 8
6. Jakub Taraszkiewicz – 8,68 – SP 6

300m – chlopcy:
4. Fabian Pitura – 49,50 – NSP Bliżej Dziecka
5. Michał Staroń – 49,83 – SP 6
6. Jakub Safian – 50,74 – SP 6

1000m – chłopcy:
2. Igor Kańczuga – 3.17,77 – SP 1
5. Robert Kaźmierczak – 3.32,92 – SP 1

Skok w dal – chłopcy:
1. Kacper Wrzodek – 4,78 – SP 8
6. Karol Drozd – 4,13 – SP 8

Pchnięcie kulą (4 kg) – chlopcy:
4. Krzysztof Kałużny – 8,12 – NSP Bliżej Dziecka
5. Jakub Grobelny – 7,62 – SP 315
6. Igor Ryglowski – 7,60 – SP 8

Rut piłeczką palantową – chłopcy:
1. Wiktor Suchołbiak – 64,00 – NSP Bliżej Dziecka

Sztafeta 4x100m – chłopcy:
1. SP 8 – 57,30
3. SP 1 – 59,92