Lecznicza marihuana dla świdniczanina

Lecznicza marihuana dla świdniczanina [FOTO]

5
PODZIEL SIĘ

Choroba zabiera sprawność i samodzielne funkcjonowanie świdniczaninowi Krzysztofowi Słupkowi, który zmaga się ze Stwardnieniem Rozsianym. Olej z konopi indyjskiej daje nadzieję na złagodzenie objawów schorzenia. Niestety mieszkańca Świdnicy nie stać na terapię lecznicą marihuaną, której wartość wynosi 2700 zł. Brakuje także środków na rehabilitację i zabiegi. Cierpiącego na SM można wesprzeć przekazując datki na konto w Fundacji „Bliżej Siebie” oraz na stronie pomagam.pl.
Krzysztof Słupek od 11 lat choruje na stwardnienie rozsiane z zaostrzeniami. Od roku jest osobą leżącą i nie chodzi. Ma niedowład kończyn, zaburzenia czucia i koordynacji ruchów, problemy z mową, sztywność i skurcze mięśni. Wymaga stałej, całodobowej pomocy ze strony najbliższej rodziny.

Oprócz nieustannej rehabilitacji nadzieję na złagodzenie objawów daje lecznicza marihuana. Olej z konopi indyjskich „Sativex” przepisany został świdniczaninowi na ostatniej wizycie lekarskiej. Preparat farmaceutyczny produkowany przez brytyjską firmę farmaceutyczną GW Pharmaceuticals jest pierwszym specyfikiem na bazie marihuany zarejestrowanym w Europie. Lek dostępny jest na receptę w większości krajów świata. W Polsce jest dostępny na receptę od grudnia 2012 roku. – Przepisywany jest w celu łagodzenia umiarkowanych oraz ciężkich objawów spastyczności u pacjentów cierpiących na stwardnienie rozsiane, u których stosowanie innych leków okazało się nieskuteczne. I tak właśnie jest w przypadku naszego podopiecznego Krzysia, u którego nie skutkują żadne dostępne w Polsce leki , a choroba postępuje. Z trwogą w sercu patrze jak choroba zabiera sprawność Krzysiowi i samodzielne funkcjonowanie – mówi Małgorzata Dziura-Sztejnberg, prezes zarządu Fundacji „Bliżej Siebie”.

Niestety, Krzysztofa Słupka ani rodziny nie stać na wykup recepty na 2-miesięczną terapię leczniczą marihuaną, która wynosi około 2700 zł. Mieszkaniec Świdnicy potrzebuje także rehabilitacji. – Ostatnie zabiegi rehabilitacyjne zakończyły się w kwietniu. Mięśnie Krzysztofa są coraz bardziej napięte. Pojawiają się bóle, przykurcze i drżenia. Zaprzyjaźniony z rodziną wolontariusz raz w tygodniu próbuje usprawniać Krzysia, ale niestety to za mało – dodaje prezes zarządu Fundacji „Bliżej Siebie”.

Świdniczanina można wesprzeć przekazując datki na subkonto Krzysia w Fundacji „Bliżej Siebie” – 95 1090 2369 0000 0001 3395 8319, lub na stronie https://www.siepomaga.pl/krzysztofslupek.

 • Gosia

  Szanowni
  Państwo bardzo cieszymy się, że pojawiła się szansa na złagodzenie
  objawów choroby u Krzysztofa. Niestety od rana szukamy apteki, która
  mogłaby zrealizować receptę. Okazuje się, że żadna ze świdnickich aptek
  nie jest w stanie sprowadzić leku o nazwie „Sativex”. Prosimy o pomoc.Może ktoś, coś wie gdzie można zakupić leczniczą marihuanę. Prosimy o kontakt 785 279 409.

  • Tomasz Marcinkowski

   Szanowni Państwo, osobiście nie jestem w stanie pomóc finansowo, nie mam też możliwości znalezienia apteki oferującej lek. Jestem natomiast w stanie zupełnie za darmo pojechać po lek tam, gdzie będzie trzeba, o ile oczywiście odległość będzie w granicach ludzkiej przyzwoitości, tj, nie na drugim końcu Polski (wtedy pomyślimy co zrobić żeby dało sie tam pojechać 🙂 ). W razie potrzeby proszę o kontakt alt@ppa.pl

   • Gosia

    Bardzo dziękuję za chęć pomocy. Skontaktuje się w razie potrzeby. Pozdrawiam.

 • L Br

  Apteka LEKOSFERA
  ul. Powstańców Śląskich 2-4, Wrocław, tel. 71 782 10 84

  • Gosia

   Bardzo dziękuję za informację. Udało się w jednej ze świdnickich aptek zamówić lek tylko cena wzrosła prawie o 1 tys. zł. Czyli ponad 3 700 zł. Szukamy dalej.