Strona główna Wydarzenia Świdnica Jubileuszowy Świdnicki Zlot Caravaningowy

Jubileuszowy Świdnicki Zlot Caravaningowy [PROGRAM]

0

10. jubileuszowy Świdnicki Zlot Caravaningowy zaplanowano w dniach od 4 do 11 sierpnia na terenie Campingu przy ul. Śląskiej 37 w Świdnicy. Dla uczestników zlotu przygotowano liczne zabawy i konkursy sprawnościowe, pokaz ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy na basenie kąpielowym oraz wycieczki chociażby do Zamku Książ i Palmiarni w Wałbrzychu, Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej czy podziemi w Górach Sowich.
Wśród licznych atrakcji wydarzenia nie zabraknie także spaceru po Świdnicy, w czasie którego miłośnicy turystyki caravaningowej odwiedzą, takie perełki jak, Kościół Pokoju, Katedrę pw. św. Stanisława i Wacława, Muzeum Dawnego Kupiectwa czy też Wieżę Ratuszową.

Program zlotu:
04.08 (piątek) godz.12:00 -otwarcie biura zlotu, przyjmowanie załóg przybywających na zlot,

05-06.08 (sobota/niedziela) – przyjmowanie zgłoszeń na wycieczki, czas wolny,

07.08 (poniedziałek) godz. 09:30 – zwiedzanie Świdnicy z przewodnikiem – Rynek w tym wejście na Wieżę Ratuszową, Muzeum Dawnego Kupiectwa, Kościół Pokoju, Katedra,
godz.14:30 – WORD Wałbrzych, pokaz/symulacja wypadku, następstwa itp.
godz.17:00 – oficjalne otwarcie zlotu (spotkanie z przedstawicielami władz z miasta i powiatu oraz organizatorami przy grillu i muzyce do godz.22:00 ),

08 – 10.08 (wtorek, środa, czwartek) – zabawy i konkursy dla dzieci i młodzieży i sprawnościowe dla uczestników zlotu, pokaz ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy na basenie kąpielowym, wycieczki (przy zgłoszeniach min 30 osób):
– Wałbrzych – Zamek Książ, Palmiarnia, Lubiechów – lokalizacja tzw. złotego pociągu (65km),
– Wrocław – Panorama Racławicka, Muzeum Narodowe i Etnograficzne,
– Burkatów – Fabryka makaronu, Makowice – Winnica Świdnicka (degustacja produktu),
– Jaworzyna Śląska – Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa, Fabryka Porcelany Stołowej „Karolina”.
Wycieczki indywidualne, po proponowanych trasach:
– Fundacja Krzyżowa – zwiedzanie obiektów, Podziemne Miasto Osówka k/Głuszycy,
Walim – Muzeum Sztolni Walimskich, Strzegom – Międzynarodowy Festiwal Folkloru,
Witoszów Dolny – Muzeum Broni i Militariów,

11.08 (piątek) godz. 12:00 – oficjalne zamknięcie zlotu, zamknięcie biura zlotu, wyjazdy turystów.
Uwagi organizacyjne

Uczestnicy zlotu, z tytułu wniesionej opłaty za udział w zlocie są uprawnieni do:
– pobytu na campingu, ustawienia pojazdu i sprzętu turystycznego (samochód, przyczepa, camper, motocykl, namiot), podłączenia energii elektrycznej, korzystania z urządzeń campingu i basenu kąpielowego na podstawie posiadanego identyfikatora oraz udziału w programie zlotu.

Turyści, którzy przyjadą na Camping przed rozpoczęciem zlotu oraz którzy pozostaną na Campingu po jego zakończeniu, rozliczają się z pobytu w recepcji campingu.

Zgłoszenia udziału załogi w zlocie należy dokonać w terminie do 30 czerwca br. w dowolnej formie na piśmie (list lub email) podając nazwisko i imię, wiek uczestników (załoga to max. 2 osoby dorosłe + 3 młodzieży do lat 18). W zgłoszeniu należy podać informację – oświadczyć o wniesieniu opłaty w dniu przyjazdu na zlot.
Korespondencję należy kierować na adres – Camping Caravaning Klub Świdnica – Bronisław Bienkiewicz ul. Pułaskiego 1/16 58-100 Świdnica, email: [email protected], tel. 504 255 735.

Informacje o campingu i opłatach oraz o zlocie znajdują się na stronie internetowej: http://www.osir.swidnica.pl/obiekty/camping i www.polskicaravaning.pl

Organizatorem imprezy jest Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Camping Caravaning Club Świdnica. Zlot odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Świdnicy, Beaty Moskal – Słaniewskiej.

/Magdalena Dzwonkowska, UM Świdnica/

Poprzedni artykułBaseniki i zraszacze trafiły do psiaków [FOTO]
Następny artykułLecznicza marihuana dla świdniczanina [FOTO]