Strona główna 0_Slider Baseniki i zraszacze trafiły do psiaków

Baseniki i zraszacze trafiły do psiaków [FOTO]

0

W upalne dni podopieczni świdnickiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt mogą już ochłodzić się w niedawno zakupionych basenikach. W sumie dzięki hojności ludzi udało się kupić 19 baseników. Za zebrane pieniądze w boksach psiaków zainstalowano także dodatkowo kurtyny wodne.
Od 30 maja Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy prowadziło zbiórkę, w ramach której planowało zakupić baseny dla swoich podopiecznych. – Chcieliśmy ulżyć naszym psiakom przy upałach. Mamy kilka zwierzaków, które lubią kąpiele. Pozostałe nawet, jeśli nie korzystają z takiej formy chłodzenia, to być może zamoczą łapki w baseniku. Zawsze jest to odprowadzenie ciepła dla psa – tłumaczy Adrianna Kaszuba z FMP Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy.

Fundacja dla psiaków za kwotę 570 zł planowała zakupić 19 brodzików/plastikowych piaskownic dla dzieci, by wykorzystać je jako baseniki dla psów. W około 2 tygodnie dzięki hojności darczyńców udało się uzbierać większą kwotę, bo aż 1070 zł. – Oprócz baseników, dodatkowo za nadwyżkę kupiliśmy akcesoria w sklepie rolniczym, by stworzyć domowej roboty kurtyny wodne. Dają one mgiełkę wodną nad każdym z wybiegów – mówi Adrianna Kaszuba.

Sprzęt został w całości zainstalowany w miniony weekend i już psiaki mogły z niego korzystać. Jak relacjonowali pracownicy schroniska, najbardziej ucieszyły się – Kaja, Tekla, Kiler, Lampo, które długo nie myśląc, skorzystały z orzeźwiającej kąpieli. Łapki umoczyła także Beta, a pozostałe psy powoli się przekonują do brodzików. – Mimo pierwszego oporu, psy nabrały wczoraj także śmiałości do kurtyn wodnych – opowiada.

W ten sposób chcemy przygotować się na największe upały, które wkrótce do nas przyjdą. Dzięki sprzętowi mamy możliwość na wybiegach schłodzić psiaki. W domowych warunkach jest więcej wariantów i można pozwolić sobie chociażby na położenie na psa mokrego ręcznika czy przymknięcie go w chłodnym pomieszczeniu – zauważa.

Choć zbiórka na baseniki dobiegła końca, nadal na konto fundacji można wpłacać pieniądze. Kolejnymi celami, na które zbiera Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy są chociażby plastikowe kojce, legowiska. – W kojce wkłada się ręczniki czy kocyki. Są one łatwe w dezynfekcji, więc jest nam to bardzo potrzebne i docelowo będziemy chcieli zaopatrzyć w nie całe schronisko – dodaje.

Tekst: AN
Zdjęcia: FMP Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy

Poprzedni artykułNiepowtarzalna sztuka i rzemiosło w Świebodzicach [FOTO]
Następny artykułJubileuszowy Świdnicki Zlot Caravaningowy [PROGRAM]