Strona główna Sport Siatkówka Kolejna pięciosetówka siatkarek MKS-u

Kolejna pięciosetówka siatkarek MKS-u

0

Siatkarki MKS-u Świdnica po raz kolejny w tym sezonie zadbały w swoim meczu o sporą dawkę emocji. Kibice znów byli świadkami pięciosetowej batalii, co ważne zakończonej zwycięsko przez podopieczne Marka Olczyka. Świdniczanki pokonały na wyjeździe po tie-break’u sąsiada w ligowej tabeli drużynę TKS-u Tychy.

????????????????????????????????????????????????????

Spotkanie było niezwykle wyrównane, dwukrotnie na prowadzeniu – 1:0 i 2:1 w setach znajdowały się rywalki, ale naszym zawodniczkom udało się doprowadzić do wyrównania. Piąty set nie rozpoczął się po myśli przyjezdnych. TKS Tychy prowadził już 7:2, lecz miejscowe chyba za szybko uwierzyły, że jest już po zawodach. Zawodniczki MKS-u rozpoczęły szaleńczą pogoń zakończoną happy-endem. Zespół Marka Olczyka zwyciężył 15:13, a cały mecz 3:2 wracając z Tychów z 2punktami. Na półmetku sezonu zasadniczego świdniczanki z 9 punktami (3 zwycięstwa i 7 porażek) znajdują się na 8. pozycji w tabeli.

TKS Tychy – MKS Świdnica 2:3 (25:23, 23:25, 25:21, 16:25, 13:25)

MKS: Małodobra, Druciak, Woźniak, N. Gezella, Sowa, Krusiewicz, Godyla, K. Grzelka, M. Grzelka, Mielnik

Pozostałe wyniki 11. kolejki:

Sokół Radzionków – AZS Opole 0:3 (19:25, 16:25, 19:25)
Częstochowianka Częstochowa – Zorza Wodzisław Śląski 3:2 (25:21, 18:25, 19:25, 27:25, 15:10)
Polonia Łaziska Górne – Olimpia Jawor 1:3 (15:25, 17:25, 25:21, 14:25)
PLKS Pszczyna – Sokół 43 AZS AWF Katowice 0:3 (25:27, 25:27, 26:28)