Strona główna 0_Slider Mocno postraszyli zdecydowanego dominatora rozgrywek!

Mocno postraszyli zdecydowanego dominatora rozgrywek! [FOTO]

0

Mistrz I ligi – WKS Grunwald Poznań potwierdził swoją absolutną dominację w tym sezonie i zakończył rozgrywki z kompletem 26 zwycięstw. W czwartkowy wieczór, 9 maja lidera próbowały ugryźć Szare Wilki. Zabrakło w sumie niewiele. Końcowy wynik 35:28 na korzyść poznaniaków jest nieco mylący. Zespół Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej prowadził przez całą pierwszą połowę i dopiero w końcówce goście zbudowali przewagę.

Podopieczni Krzysztofa Terebuna wyszli na parkiet zmobilizowani, ale nie byli przemotywowani. Od pierwszych minut grali na dużym luzie i bardzo skutecznie. Długo utrzymywali przewagę dwóch-trzech branek. Grunwald po raz pierwszy objął prowadzenie w 27. minucie, ale do przerwy to ŚKPR był lepszy o jedno trafienie (17:16).

Na początku drugiej części Szare Wilki zanotowały serię dwuminutowych kar, co goście skrzętnie wykorzystali i w 40. minucie odskoczyli na 24:19. Kolejny fragment był jednak lepszy i na dziesięć minut przed końcem straty zostały zniwelowane tylko do dwóch bramek (24:26). Była szansa na doprowadzenie do remisu, ale w kilku sytuacjach zabrakło trochę zimnej krwi i szczęścia.

W trudnych momentach poznaniacy zawsze mogli liczyć na świetnie dysponowanego Dawida Krzywickiego, który grając na bardzo wysokiej skuteczności aż dziesięć razy wpisał się na listę strzelców. On też został uznany najlepszym zawodnikiem Grunwaldu. W świdnickim zespole tradycyjne wyróżnienie powędrowało na konto Dawida Pęczara.

Ostatecznie poznaniacy wygrali 35:28 i teraz czeka ich turniej barażowy o awans do Ligi Centralnej. O dwa miejsca premiowane promocją powalczy czterech mistrzów I ligi. Obok Grunwaldu będą to: Gwardia Koszalin, MTS Chrzanów oraz Pabiks Pabianice lub Orlęta Zwoleń.

ŚKPR zakończy sezon na dziewiątym miejscu – dwie lokaty wyżej niż przed rokiem. Szkoda kilku wpadek, bo zaledwie dwie wygrane więcej dałyby miejsce w górnej połowie tabeli.

ŚKPR Świdnica – Grunwald Poznań 28:35 (17:16)

Przebieg meczu: 5 min (5:3), 10 min (7:6), 15. min (10:7), 20 min (12:10), 25 min (14:13), 30 min (17:16), 35 min (18:20), 40 min (19:24), 45 min (23:26), 50 min (24:27), 55 min (24:31), 60 min (28:35).

ŚKPR: Shupyk, Mirga, Wiszniowski – Zelek 7, Pęczar 5, Etel 4, Szporko 4, Piróg 3, Czynszak 2, Galik 1, Bieryt 1, Pierzak 1, Czerwiński, Kochlewski, Dec.

Kary: ŚKPR – 12 minut, Grunwald – 4 minuty

Karne: ŚKPR – 0/0, Grunwald 6/6

/ŚKPR, FOTO: Michał Nadolski/

Poprzedni artykułIle osób rzeczywiście mieszka w Świdnicy? Rozbieżność między deklaracjami śmieciowymi a danymi meldunkowymi
Następny artykułZbierają na sprzęt ratowniczy i wyposażenie dla młodych druhów. Będzie piknik strażacki