Strona główna Sport Siatkówka Kadetki trzecie, juniorki drugie…

Kadetki trzecie, juniorki drugie…

0

Zarówno kadetki, jak i juniorki MKS-u Polonia Świdnica znalazły się na podium w siatkarskich ligach dolnośląskich. Podopieczne Magdaleny Sadowskiej i Marka Olczyka mogą szlifować formę na turnieje ćwierćfinałowe Mistrzostw Polski.

W swoim ostatnim meczu kadetki Polonii przegrały co prawda 1:3 z AZS-em AWF Wrocław 3:1, ale zdołały sięgnąć po brązowy medal dolnośląskiego czempionatu. Świdniczanki występowały w składzie: O. Łuszyńska, K. Kołtunowicz, J. Zwolińska, K.Sobczyk, E. Gierwatowska, M.Zwolińska, W. Gałązka, G. Mazur, A. Nowak, N. Żołnierek, A. Rutowicz, D. Liwuś, K. Całka i J. Działowska. Trenerką jest Magdalena Sadowska.

Juniorki zakończyły swoją rywalizację na drugiej pozycji. Lepsze okazały się zawodniczki Impelu Wrocław, na trzecim miejscu finiszowały Tygrysy Strzelin. Zespół prowadzony przez trenera Marka Olczyka grał w składzie: J. Zwolińska, A. Frankowska, M. Grzelka, W. Gałązka, M. Zwolińska, A. Rutowicz, A. Nowak, M. Mielnik, P. Jewiarz, M. Kulik, W. Dynowska. Najlepszą zawodniczką ligi juniorek (MVP) w sezonie 2016/2017 została nasza zawodniczka Marta Mielnik.