Strona główna Sport Piłka nożna Bielawa – Świdnica (relacja live z piłkarskich derbów regionu!)

Bielawa – Świdnica (relacja live z piłkarskich derbów regionu!)

0

Za moment rozpocznie się szlagier ósmej kolejki piłkarskiej IV ligi. Wiceliderzy tabeli – zawodnicy Polonii-Stali Świdnica grają na boisku trzeciej w ligowej stawce Bielawianki Bielawa.

boisko

Za kilka minut rozpoczęcie meczu.

Skład Polonii-Stali: K. Kot, Kozachenko, Salamon, Klemiński, Ł. Kot, Sowa, Szuba, Jagieła, Łuszkiewicz, Borowy, Myrta

rozpoczynamy spotkanie

2′ – pierwsza szansa dla polonistów, Szuba z rzutu wolnego niestety niecelnie

5′ – Borowy strzela z 20 metrów, piłka obok słupka

9′ – strata Klemińskiego, Ochota znajduje się w dobrej okazji, ale uderza niecelnie

11′ – bardzo groźna odpowiedź biało-zielonych, Jagieła nie doszedł niestety do pozycji strzeleckiej

13′ – rzut rożny dla gości, faulowany bramkarz Bielawianki

17′ – Borowy przejmuje piłkę w środku pola, podbiega z nią ze 20 metrów i próbuje szukać Myrtę – niestety zagranie niedokładne

19′ – Ochota strzela z ostrego kąta, broni Kot

21′ – dośrodkowanie Sowy z rzutu wolnego, sytuację czyszczą bielawscy defensorzy

27′ – bardzo dobre, ostre dośrodkowanie Szuby, piłkę trąca jeden z obrońców – rzut rożny

31′ – zamieszanie w naszej szesnastce, na szczęście bez zagrożenia

36′ – okres gry w środku pola, bez zagrożenia dla obu stron

41′ – jeden z rywali strzela z dystansu, pewnie piłkę łapie Kot

koniec pierwszej połowy – remis 0:0

rozpoczynamy drugą połowę. Zmiana w naszym zespole, Szczygieł za Łuszkiewicza

46′ – ależ wejście Szczygła!! Borowy trafia w poprzeczkę, do piłki dopada Szczygieł i trafia na 1:0!!!

51′ – świdniczanie przejęli inicjatywę, oddalając zagrożenie od własnej bramki i szukając okazji na podwyższenie rezultatu

55′ – szansa dla Bielawianki, Ochota uderza ponad bramką

57′ – główkuje jeden z gospodarzy, piłka kilka metrów obok lewego słupka bramki Kota

60′ – z kontrą wychodzą poloniści, Szuba dogrywa jednak niecelnie do Myrty

66′ – długa piłka do zawodnika Bielawianki – pozycja spalona

68′ – Ochota mocno zagrywa wzdłuż naszego pola karnego, na szczęście dla nas nikt nie zamknął tej akcji

70′ – świetna okazja na wyrównanie, spore zamieszanie, ale obyło się bez strzału w światło bramki

73′ – Prokop – żółta kartka

75′ – Chołuj – żółta kartka

75′ – Filipczak zmienia Myrtę

77′ – P. Mazanka zastępuję Szubę

79′ – znakomita okazja na 2:0… Szczygieł wychodzi sam na sam z bramkarzem, pierwsza próba zablokowana przez wracającego obrońcę, dobitkę wyłapuje bramkarz Bielawianki!

82′ – dobry okres gry przyjezdnych, nie zdołaliśmy jednak oszukać bielawskich defensorów

84′ – rzut rożny dla Polonii-Stali, piłkę wybijają obrońcy

88′ – trafiamy na 2:0 (Borowy) – niestety sędzia pokazuje spalonego!!

90′ – Gładysz za Ł. Kota

90′ – niestety czerwona kartka dla Filipczaka! Gramy w osłabieniu

90+’ – spora nerwówka, ale oddalamy zagrożenie

90+ – Mordasiewicz w miejsce Borowego

koniec meczu, wygrywamy 1:0, to siódme zwycięstwo z rzędu i przynajmniej na jedną dobę mamy pozycję lidera kosztem Foto-Higieny Gać!!!