Strona główna Sport Siatkówka Bezlitosny MKS

Bezlitosny MKS

0

Po serii czterech porażek z rzędu w rozgrywkach II ligi siatkarek, zawodniczki MKS-u Świdnica odniosły bardzo pewne zwycięstwo. Nasze siatkarki błyskawicznie rozprawiły się z Zorzą Wodzisław Śląski wygrywając 3:0.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia świdniczanek 6:3 jednak rywalki szybko odrobiły straty i wyrównały na 8:8. W kolejnych akcjach sześć punktów z rzędu zdobyły gospodynie. W dalszej części seta powiększały już tylko przewagę, by wygrać pierwszą partię 25:16. Druga odsłona zaczęła się dla MKS-u niepomyślnie, bo już na początku partii świdniczanki musiały odrabiać trzypunktową stratę. Im bliżej końca seta, tym nasze zawodniczki grały coraz lepiej. Szybko odrobiły straty, wypracowały kilkupunktową przewagę i „odjechały” rywalkom. Ostatecznie wygrały drugą partię również w stosunku 25:16. Trzeci set był już nieco bardziej wyrównany. Przez mniej więcej połowę seta wynik oscylował wokół remisu. W kolejnych akcjach MKS osiągnął pięciopunktową przewagę przy wyniku 16:11. Ta zaliczka wystarczyła do tego, aby świdniczanki mogły kontrolować przebieg partii, którą wygrały 25:18, a cały meczu 3:0.

MKS Świdnica- Zorza Wodzisław 3:0 (25:16,25:16,25:18)

MKS: Małodobra, Lizner, Bernaciak, Woźniak,  Gancarz, Olczyk, Szczurek