Strona główna 0_Slider Basen nabiera kształtu

Basen nabiera kształtu [FOTO]

4

Jedna z najdroższych inwestycji w historii gminy Świdnica coraz bliżej zakończenia. Kryty basen w Witoszowie Dolnym ma być gotowy w czerwcu tego roku.

Ukończono betonowanie niecki basenu jak również roboty murowe w części nadziemnej basenu. Zostały zamontowane dźwigary dachu hali basenowej i wykonano pokrycie dachu z blachy trapezowej. Wykonano pokrycia dachów betonowych, trwają prace przy elewacji budynku (docieplenie), montażu stolarki okiennej. Jednocześnie montowane są instalacje wewnętrzne tj: wodna, kanalizacyjna, technologiczna, wentylacyjna łącznie z montażem central wentylacyjnych oraz montaż kotłów C.O. Pracy jest dużo, ale jak zapewnia wykonawca wszystko idzie zgodnie z planem – informuje Łukasz Wojak z Urzędu Gminy Świdnica.

Budynek basenu będzie trzybryłowym obiektem, na który składa się parterowa hala pomieszczeń basenowych oraz dwie niższe parterowe części zaplecza hali basenowej przylegające do głównej hali basenowej i istniejącej hali sportowej. Obiekt będzie połączony łącznikiem ze szkołą. W ramach projektu planuje się także wyposażyć pływalnię, wykonać niezbędne zagospodarowanie terenu oraz wybudować wielofunkcyjne boisko dostosowane do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną oraz tenisa. Inwestycja kosztuje prawie 17 milionów złotych, część kosztów pokryje dotacja z UE. Budowę prowadzi firma Pre-Fabrykat.

/Źródło UG Świdnica/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

 • Mati Mateo Szmigielski

  W Witoszowie pierw Sala gimnastyczna teraz basen a są szkoły w naszej gminie gdzie dzieci ćwiczą w piwnicy bo nie mają sali… Kto tu o tym decyduje ja się pytam?

  • Obi von Kenobi ;-)

   Demografia i podatki wpływające od mieszkańców 😜

 • Obi von Kenobi ;-)

  A w Świdnicy dalej w filmach lansujemy zabytki z lat 70.
  20 mil i mamy normalny basen… No chyba że teren się przyda na domki dla wybranej garstki.

  • Czytelnik

   No przecież to standard w Świdnicy , tak się robi kasę . Przypomnijcie sobie co miało zostać wybudowane nad zalewem obok Alexa ? HOTEL !!! Teren stoi i ciekawe co będzie , zapewne nie hotel , teren albo zostanie sprzedany z wielkim zarobkiem albo powstanie apartamentowiec. Teren przy Pańskiej tak samo po latach , przepisany na syna , syn sprzedał i zarobił . I tak samo będzie tu .