Strona główna 0_Slider Świdnickie hospicjum w 2018 roku: akcje i edukacja

Świdnickie hospicjum w 2018 roku: akcje i edukacja

0

Świdnickie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” istnieje już prawie 25 lat. W tym roku planuje zorganizować wiele ciekawych akcji i wydarzeń, które na celu będą miały edukowanie osób chętnych do wolontariatu oraz pozyskiwanie środków potrzebnych na niezbędny sprzęt i pomoc dla chorych. Zarząd postanowił także o szeregu akcji, w które zaangażowane zostaną dzieci z przedszkoli i szkół.

Już w styczniu ogłoszone zostaną trzy konkursy dla podopiecznych przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pierwszy z nich będzie nosił tytuł: „Zaprojektuj logo Pól Nadziei”, a drugi konkurs plastyczny będzie polegał na zaprojektowaniu żonkilowego breloku. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Ruszą także konkursy krótkotrwałe, w których np. trzeba będzie wykonać kartkę z okazji Światowego Dnia Chorych.

Ponadto zarząd hospicjum zaprasza wszystkie placówki do wspólnego „Marszu Nadziei” oraz zachęca do zorganizowania „Dnia Żonkila”. Podczas niego odbędzie się prelekcja i pogadanka o idei „Dnia Żonkila”. Od stycznia do grudnia będą prowadzone comiesięczne spotkania szkoleniowe skierowane do wolontariuszy oraz sympatyków hospicjum. Ich myślą przewodnią będzie hasło „Hospicjum to też życie”. W tym samym czasie prowadzone będą także cykliczne spotkania z klubami i stowarzyszeniami seniorów z powiatu świdnickiego dotyczące działalności hospicjum oraz profilaktyki nowotworowej.

Wolontariusze jak co roku, będą kwestowali. Dla każdej chętnej do pomocy osoby hospicjum udostępnia koszulkę oraz skarbonę. Dodatkowo wolontariusze mogą zaangażować się w rozdawanie ulotek promujących oddanie 1% z rachunku PIT na rzecz hospicjum. Planowana jest także akcja „Poduszka dla pacjenta hospicjum”, czyli zbiórka jaśków i poduszek, która będzie prowadzona od czerwca do października.

W październiku, w ramach programu „Pola Nadziei”, odbędzie się wspólne sadzenie żonkili, które mają być wyrazem solidarności z osobami terminalnie chorymi. Natomiast w listopadzie przeprowadzona zostanie prelekcja powiązana z dyskusją z okazji dnia profilaktyki zdrowotnej. Zachęcamy do obserwowania fanepage’a hospicjum na Facebook-u. Tam na bieżąco będą podawane wszystkie informacje o wydarzeniach i akcjach planowanych w 2018 roku. Biuro hospicjum przy ulicy Grodzkiej 19, czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 15:00.

/Tekst: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułBasen nabiera kształtu [FOTO]
Następny artykułZwycięski horror siatkarek Polonii!