Strona główna 0_Slider Z kamienicy znów posypał się tynk

Z kamienicy znów posypał się tynk [FOTO]

16

Tynk posypał się z elewacji budynku znajdującego się na ul. Grodzkiej w Świdnicy. Na szczęście nikt w tym czasie tamtędy nie przechodził. Chodnik przy kamienicy został zabezpieczony.

Po raz kolejny z elewacji kamienicy przy ul. Grodzkiej posypał się tynk. Interwencja została zgłoszona 24 grudnia około godz. 2.00 w nocy do Straży Miejskiej w Świdnicy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce taśmą ostrzegawczą. O sytuacji zostanie powiadomiony administrator.

Do podobnego zdarzenia doszło także w listopadzie. Pracownicy bez żadnego zabezpieczenia skuwali nad głowami przechodniów elementy architektoniczne z budynku. Do zlecenia prac nie przyznał się zarządca budynku, ale zapowiedział remont kamienicy w przyszłym roku.

/red./

 • Janusz

  Kamienice się sypią ale park za 17 milionów będzie. Drogi w centrum przypominają tor do motocrossu ale przy całorocznej rezydencji Pani Prezydent świeżo po remoncie jezdnia, chodnik z wjazdem oraz zieleń. Wszystko żeby być bliżej ludzi. Wesołych, rodzinnych Świąt Pani Beatko.

  • Marcel

   Panie Januszu to co Pan robi to populizm w czystej postaci, kamienice maja swoich lokatorów którzy płacą czynsz wraz z funduszem remontowym, nie życzę sobie jako mieszkaniec swidnicy żeby choć złotówka poszła z kasy miasta (czyli mojej) na remont prywatnej kamienicy lub komunalno-socjalnej o którą lokatorzy nie dbają. Co do dróg to zapraszam Pana do pracy w ŚPBDiM bo brakuje rąk do pracy… Tak pani prezydent nie dba o drogi że główny wykonawca robót drogowych w naszym powiecie nie nadąża że zleceniami od miasta… Co do okolic “rezydencji” pani prezydent to już chyba sam Wojciech Murdzek podkochiwał się w Pani prezydent bo dwa ronda jej tam zrobił… Mniej jadu i więcej rozumu Panu życzę w te święta 🙂

   • Cjapek

    j.w.
    I wszystko w temacie

   • GlosGlos

    Budynki są miasta i to miasto powinno dbać o swoje mienie. Częś ruder, slamsów udało sie sprzedać naiwnym lokatorom i mają problem z remontami a miasto ma problem z głowy(…)

    Nikt o zdrowych zmysłach nie kupi zabytkowych slamsów… ponieważ remonty są drogie, wielu ludzi nie stać jest na przeprowadzenie remontów (…)

    • Marcel

     “ruder i slumsów” a kto do takiego stanu doprowadził?… Lokatorzy! komunalne/socjalne znaczy niczyje. Sam jestem z takiej kamienicy i uciekłem czym prędzej na swoje własnościowe mieszkanie i wolę płacić kredyt ale mieszkam z normalnymi ludźmi którzy szanują to co mają. “nikt o zdrowych zmysłach nie kupi slumsów” znam takich jak Ty, nic wam się nie opłaca i tylko patrzycie gdzie by tu ręce wyciągnąć żeby ktoś zrobił za darmo tylko po to żebyście w kolejne 10 lat obrócili spowrotem w ruinę. Brać się za robotę, zakasać rękawy wykupić mieszkania (za grosze 3 do 5 tys bo za tyle miasto sprzedawalo komunalne) i zróbcie sobie dom marzeń jak wykupicie to automatycznie spadnie wam czynsz a nie tylko stekanie sierot po komunie… Daj i zrób to potraficie najlepiej. I na koniec mam pytanie z czego MZN ma robić remonty jak połowa lokatorów socjalnych i komunalnych nie płaci czynszu?

   • Janusz

    Życzyć to Pan sobie może dużo zdrowia. Jeżeli nic się nie zmieniło to Prezydent odpowiada za wygląd miasta, stan budynków oraz dróg którymi zarządza. A jak Pan już dotyka tematu dróg to proszę wskazać choć 200 m które zostały w ścisłym centrum gruntownie wyremontowane za rządów Pana pracodawcy.

    • AnkaH

     Spółdzielcza przy TBSie? A nie, to tylko 107m 😀

     • Jan

      Proponuje dojazd Różaną. Dziura na dziurze 🙂

    • Marcel

     I tu po raz kolejny udowadnia Pan że jest zwykłym populistom 🙂 i jako listonosz odpowiem na Pana pytanie za rządów poczty polskiej nie zostało wyremontowane nic. Bardzo mi przykro z tego powodu 🙁 hahaha
     “Prezydent odpowiada za wygląd miasta ” i jak sobie Pan to wyobraża? Ma chodzić do ludzi z pistoletem i zmuszać nierobów do płacenia czynszu? Czy prywatnych właścicieli do remontów?

   • Natalia

    Mieszkancy tak sie wzbogacili , ze chocby placili za czynsz cala swoja wyplate to bedzie za malo a zyc trzeba . Zaniedbania siegajace kilkadziesiat lat no ale mamy orliki. sciezki rowerowe, ronda kupe dlugow urzednikow co nie miara itd. pozdrawiam myslacych.

    • Marcel

     To niech sobie pani wykupi mieszkanie a nie jęczy po forach… Dam pani przykład; za własnościowe mieszkanie 57m2 płacę 320 z ogrzewaniem moja babcia w komunalnej kamienicy za 50m2 płaci 380 bez ogrzewania ciepłej wody i z kiblem na korytarzu i piecem kaflowym do którego musi sobie kupić opał…. Ale jej się też nic nie chciało” po co kupić swoje” i jęczy że drogo powiem więcej będzie jeszcze drożej! Bo w prywatnej kamienicy jak komuś się nie chce płacić to go komornik zalicytuje i cześć jest spokój a w tych miejskich płaci pani wysoki czynsz bo inni nie płacą 🙂 więc pretensje może pani mieć do siebie.

    • Swidniczanin

     Niby dorosła a kolejny komentarz na poziomie dziecka z podstawówki.

     Jak widać z artykułu, kamienica ma swojego zarządce, który pobiera opłaty za czynsz i który w przyszłym roku zapowiedział remont. Miasto nikomu nie będzie remontowało nieruchomości, chociaż i tak pomaga dając dotacje w przypadku zabytkowych elewacji, które kosztują niemało i żadna wspólnota tego nie udźwignie. Wystarczy złożyć wniosek. Jak to działa w praktyce? Idź np. na Grodzką i zobacz. Zaś klatki schodowe, podwórka i inne części wspólne, w tym również wszelkie instalacje należą do zarządcy i on ma dbać o ich należyty stan. Bo idąc tym tokiem myślenia to niech mi prezydent zrobi remont chałupy albo kupi samochód z salonu bo ja tak chcę i mi się należy. Zaś orliki, ścieżki rowerowe, parki i inne rzeczy są dla wszystkich mieszkańców miasta, każdy może z tego korzystać i ma to szanować.

   • Młody

    Marcel a kim Ty jesteś żeby takie bzdury wypisywac. Zielonego pojęcia nie masz o czym piszesz i jakie ma zadania prezydent miasta. Generalnie masakra.

    • Marcel

     Jestem podatnikiem, to raz, a dwa kim ty jesteś żeby oceniać moja wypowiedź? Przedstaw mi swoje “zielone pojęcie” jak masz coś mądrego do napisania… A jak nie to się zamknij:-)

  • XSLT

   Kamienice się sypią, bo lokatorzy/właściciel ich nie remontują. Wolą kasę na TV i piwo wydać. Park należy do wszystkich. Chcesz komuś z naszych pieniędzy dom remontować ?

 • Obserwator

  Dziś zauważyłem, że z budynku Poczty Polskiej na placu Grunwaldzki odpadł element tego szerokiego gzymsu pod dachem.