Strona główna Sport Piłka ręczna Porażka w Głogowie, zwycięstwo w Dzierżoniowie

Porażka w Głogowie, zwycięstwo w Dzierżoniowie

0

Po świątecznej przerwie zespoły ŚKPR-u wznowiły rozgrywki. W sobotę, 7 kwietnia o ligowe punkty zagrała trzecioligowa młodzież oraz młodsza drużyna młodzików. Jedno spotkanie zakończyło się zwycięstwem, w drugim z wygranej cieszyli się rywale.

W Głogowie spotkali się sąsiedzi w tabeli III ligi. Można było spodziewać się zaciętego spotkania i tak też było. Zdecydowanie lepiej rozpoczął Chrobry. Po 10 minutach prowadził 5:1. ŚKPR ruszył do odrabiania strat i dopadł rywali tuż przed przerwą. Sebastian Borowski ustalił wynik pierwszej połowy na 14:14. Pierwsze minuty po zmianie stron należały do świdniczan. ŚKPR na moment odskoczył nawet na trzy gole (18:15), ale gospodarze nie zamierzali składać broni i na kwadrans przed końcem gry odzyskali prowadzenie (21:20). Jak się później okazało nie oddali go już do ostatniej syreny, chociaż emocji nie brakowało. W końcówce głogowianie nie wykorzystali aż trzech rzutów karnych, ale młodym Szarym Wilkom nie udało się odzyskać kontroli nad meczem. Ostatecznie ŚKPR uległ 26:29. – W końcówce pogubiliśmy się taktycznie, poza tym zagraliśmy bardzo nieskutecznie – mówił po meczu trener Krzysztof Terebun.

Chrobry II Głogów – ŚKPR II Świdnica 29:26 (14:14)

ŚKPR II: Wiszniowski, Fluder – Borowski 8, Starosta 5, Pietrzak 4, Kozak 4, Chmiel 2, Etel 2, K. Stadnik 1, Kamiński, Ingram, Lepka, Starowicz

Młodsza drużyna młodzików starła się w Dzierżoniowie z Żagwią. Podopieczni trenera Wiesława Iwanio stanęli na wysokości zadania i w prestiżowym spotkaniu wygrali 40:35. Młody ŚKPR prowadził od pierwszej do ostatniej minuty. Kilka razy przewaga sięgała dziewięciu trafień. Ostatecznie skończyło się na pięciu golach zapasu i zasłużonym zwycięstwie. Warto nadmienić, że rywale nie wykorzystali aż sześciu z jedenastu rzutów karnych! Starsza drużyna młodzików swój mecz rozegra we wtorek, 10 kwietnia. O godzinie 18.00 w hali SP 105 przy ul. Saperów 27 podejmie Chrobrego Głogów.

Żagiew Dzierżoniów – ŚKPR II Świdnica 35:40 (12:18)

ŚKPR: Klimczak, Rejman (1) – Miśkiewicz 9, Szymanowski 8, Barcik 7, Majczak 6, Ł. Szporko 5, Przedpełski 2, Supran 2, Nóżka, Gielgier, Westerlich

Poprzedni artykułZwycięstwo było bardzo blisko…