Strona główna Wydarzenia Marcinowice Nowy chodnik w Białej

Nowy chodnik w Białej [FOTO]

1

Dobiegły końca prace nad chodnikiem wraz z zatoką autobusową w miejscowości Biała. Inwestycja wyniosła 62 tys. zł, w tym kwota 35 tys. zł stanowiła wkład własny gminy Marcinowic.
W ramach prac wykonanych zostało 162mb chodnika przy drodze powiatowej w Białej wraz z zatoką autobusową. Wykonawca usługi wyłoniony został w drodze przetargu przeprowadzonego przez Służbę Drogową powiatu świdnickiego.
We wtorek 27 czerwca dokonano otwarcia chodnika wraz z zatoką autobusową w miejscowości Biała. – To zadanie na pewno poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i usprawni obsługę komunikacyjną. Dziękuję gminie Marcinowice za pomoc finansową. Staramy się dobrze współpracować i są tego efekty. Nie tak dawno spotkaliśmy się w Goli Świdnickiej kończąc kolejny etap chodnika, a dzisiaj w Białej – mówił starosta świdnicki Piotr Fedorowicz.
Dziękuję za współpracę, przebiega ona bardzo dobrze. Takie inwestycje są tego przykładem. Nie wpływają one tylko na bezpieczeństwo, ale zmieniają również oblicze miejscowości – mówił wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski.

W uroczystym otwarciu udział wzięli m.in. wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski, przewodnicząca Rady Gminy Marcinowice Bożena Lema, starosta powiatu świdnickiego Piotr Fedorowicz, wicestarosta powiatu świdnickiego Zygmunt Worsa, dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego Marek Olesiński.

/Urząd Gminy w Marcinowicach/

 

 

  • wanka

    Fajnie, że wieś się powoli “cywilizuje”. Żeby jeszcze mieszkańcy za tym nadążali. Duża rola w tym temacie sołtysów. W każdej wsi trafi się jakiś “wiejski przygłupek”. Na którego nie ma siły. Np. w Wirach. Jakiś pomysłowy Dobromir zobaczył na amerykańskim filmie, że można odstraszać ptaki strzelając petardami. I robi to u siebie. Od 5 rano do 22.00. Regularnie co 10 minut. Katuje tym sąsiadów. Ze swojej i okolicznych wsi. Nawet policja jest bezradna. Wolność Tomku w swoim domku. Długa droga jeszcze do normalności.