Ponad 260 osób wzięło udział w biegu stanowiącym główny punkt niedzielnego festynu rodzinno-sportowego „Jan Paweł II papieżem sportowców”. Na odwiedzających Park Centralny czekało mnóstwo atrakcji, a celem wydarzenia było wsparcie zbiórki prowadzonej na rzecz świdnickie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnoprawnością Intelektualną.

Festyn „Jan Paweł II papieżem sportowców” rozpoczął się o godzinie 14.00. Godzinę później sprzed hali sportowej wystartował Bieg Papieski, którego trasę wytyczono parkowymi alejkami. Na pierwszych 300 zapisanych uczestników przewidziano pamiątkowy medal. – Bieg odbywa się już po raz czwarty. Z roku na rok widać, że przedsięwzięcie się rozwija. Jest nas bardzo dużo – mówił Wiesław Żurek z Fundacji „Łączy nas Football”.
– Spotkaliśmy się tutaj, aby utrwalić pamięć wielkiego Polaka, patrona naszego miasta, wielkiego sympatyka sportu – świętego Jana Pawła II. Towarzyszy temu radość, zabawa, rekreacja i wątek charytatywny będący dopełnieniem całej imprezy – podkreślał Żurek. Datki zbierane w trakcie festynu zostaną przeznaczone na zakup busa do przewozu osób z niepełnosprawnością intelektualną dla świdnickiego koła PSONI.
/mn/

![Pożar instalacji fotowoltaicznej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/fot.-Mariusz-Czekaj-2-238x178.jpg)

![Pożar instalacji fotowoltaicznej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/fot.-Mariusz-Czekaj-2-100x75.jpg)

![Po tragicznej śmierci pieszych nowe ograniczenia i kontrole na krajowej „piątce” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/6a-100x75.jpg)



![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)