Strona główna 0_Slider Po raz drugi pobiegli w Świebodzicach

Po raz drugi pobiegli w Świebodzicach [FOTO, WYNIKI]

0

Blisko 300 śmiałków znalazło się na starcie zawodów biegowych Świebodzicka Piątka & Dycha. W niedzielę, 21 maja ze świebodzickiego Rynku na trasę ruszyły zawodniczki i zawodnicy startujące na 5 oraz 10 km. W ramach sportowej imprezy odbyły się także biegi towarzyszące dla dzieci.

Na dystansie 5 kilometrów wśród panów najlepszy okazał się Dariusz Szczepanik z Pszenna (wynik: 16:42), wyprzedzając o 50 sekund Michała Liberadzkiego z Poznania i o 58 sekund Jacka Zgłobickiego z Kamiennej Góry. W kategorii pań najlepsza okazała się Olga Ochal z Bydgoszczy (17:07), która uwaga… była druga w klasyfikacji generalnej, przegrywając tylko z wspomnianym Dariuszem Szczepanikiem. Za nią w klasyfikacji kobiet finiszowały Małgorzata Kułakowska ze Świdnicy i Edyta Gardecka z Wałbrzycha, które straciły do zwyciężczyni ponad 3 minuty.

Wyniki: https://zapisy.inessport.pl/index.php?idm=15&event=898&t=online

Na dwukrotnie dłuższym dystansie najszybszy okazał się Jan Kaczor (Wałbrzych – czas 32:48). Na kolejnych stopniach podium zameldowali się Dzmitry Prudnikau z Wrocławia (35:34) i Krzysztof Biel z Jaśkowic (37:06). Wśród pań triumfowała Julita Sikora z Ligoty Pięknej (45:19), zostawiając w pokonanym polu Karolinę Potoniec z Rogoźnicy (47:08) oraz Sylwię Suszko z Lubina (47:50).

Wyniki:  https://zapisy.inessport.pl/index.php?idm=15&event=944&t=online

/MDvR, FOTO: Radio Sudety/

Poprzedni artykułRodzinnie, biegowo i w szczytnym celu podczas festynu w Parku Centralnym [FOTO/VIDEO]
Następny artykułWalczyli o prym w dolnośląskim czempionacie [FOTO, WYNIKI]