Strona główna 0_Slider Rodzinnie, biegowo i w szczytnym celu podczas festynu w Parku Centralnym

Rodzinnie, biegowo i w szczytnym celu podczas festynu w Parku Centralnym [FOTO/VIDEO]

0

Ponad 260 osób wzięło udział w biegu stanowiącym główny punkt niedzielnego festynu rodzinno-sportowego „Jan Paweł II papieżem sportowców”. Na odwiedzających Park Centralny czekało mnóstwo atrakcji, a celem wydarzenia było wsparcie zbiórki prowadzonej na rzecz świdnickie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnoprawnością Intelektualną.

Festyn „Jan Paweł II papieżem sportowców” rozpoczął się o godzinie 14.00. Godzinę później sprzed hali sportowej wystartował Bieg Papieski, którego trasę wytyczono parkowymi alejkami. Na pierwszych 300 zapisanych uczestników przewidziano pamiątkowy medal. – Bieg odbywa się już po raz czwarty. Z roku na rok widać, że przedsięwzięcie się rozwija. Jest nas bardzo dużo – mówił Wiesław Żurek z Fundacji „Łączy nas Football”.

Spotkaliśmy się tutaj, aby utrwalić pamięć wielkiego Polaka, patrona naszego miasta, wielkiego sympatyka sportu – świętego Jana Pawła II. Towarzyszy temu radość, zabawa, rekreacja i wątek charytatywny będący dopełnieniem całej imprezy – podkreślał Żurek. Datki zbierane w trakcie festynu zostaną przeznaczone na zakup busa do przewozu osób z niepełnosprawnością intelektualną dla świdnickiego koła PSONI.

/mn/

Poprzedni artykułPrzez Świdnicę po raz czwarty przeszedł Marsz Pamięci Rotmistrza Pileckiego [FOTO/VIDEO]
Następny artykułPo raz drugi pobiegli w Świebodzicach [FOTO, WYNIKI]