Mają moc 36 głosów i zapał 36 serc. Młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Świdnicy przygotowuje koncert, który będzie wsparciem dla osób potrzebujących. Zamiast biletów – cukier, mąka, kasza…

fot. I LO w Świdnicy
Zespół Wokalny „Viento” powstał w lutym 2022 roku z inicjatywy Natalii Chojnackiej i Miłosza Stolpińskiego. Zadebiutował 12 kwietnia tego samego roku. Grupa tworzona jest przez 36 osób, które łączy pasja do muzyki i śpiewu. Utalentowana młodzież postanowiła zaprezentować się szerszej publiczności i zaprasza 3 grudnia o godzinie 18.00 koncert do auli I LO przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej 30.
– Celem koncertu jest nie tylko pokazanie się zespołu, ale również pomoc innym, którą umożliwia nam Caritas i ich akcja charytatywna, polegająca na zbieraniu produktów żywnościowych dla potrzebujących w ramach akcji „Tak! Pomagam”. Zatem w imię charytatywnego charakteru koncertu, produkty o długim terminie przydatności oraz spełniające kryteria akcji będą stanowiły bilet wstępu – mówi Natalia Chojnacka.
Zespół szykuje na dwugodzinny konkurs moc przebojów, od Elvisa Presleya poczynając, na sannah i Dawidzie Podsiadło kończąc. Będą oryginalne aranżacje i mashupy, czyli utwory powstałe w wyniku połączenia kilku piosenek. Na finał niespodzianka taneczna.
/asz/
![Magia nocy świętojańskiej zawitała do Parku Centralnego [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Obrzed-Nocy-Swietojanskiej-w-Parku-Centralnym-2026.06.26-mix-238x178.jpg)

![Piknik świętojański w Parku Centralnym rozpoczęty. Będą też występy i widowisko inspirowane dawnymi zwyczajami słowiańskimi [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Piknik-Swietojanski-2026.06.26-44-238x178.jpg)






