Strona główna Sport Lekkoatletyka Świdnickie Czwartki Lekkoatletyczne – czas na finał

Świdnickie Czwartki Lekkoatletyczne – czas na finał

0

Czwartek, 10 listopada to data finałowych zawodów jesiennych Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych. Tego dnia rozdane zostaną medale dla najbardziej wytrwałych i systematycznych oraz nagrody dla najlepszych. Impreza na Stadionie Miejskim im. Janusza Kusocińskiego w Świdnicy rozpocznie się o godzinie 17.30, zapisy na miejscu od 17.00.

Na uczestników tradycyjnie czekać będą biegi dystansach od 60 do 1200 metrów, a także konkurencje techniczne: skok w dal i pchnięcie kulą. Podsumowana zostanie klasyfikacja generalne ŚCZL. Na dzieci i młodzież, które wezmą udział w przynajmniej w trzech z czterech zawodów otrzymają pamiątkowy medal.

Wydarzenie współorganizowane jest przez Świdnicką Grupę Biegową, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Powiatowe Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy, Urząd Miejski w Świdnicy, Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna Księstwo Świdnicko-Jaworskie oraz wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski w skoku w dal Mateusza Jopka.

Świdnickie Czwartki Lekkoatletyczne wróciły do sportowego kalendarza Świdnicy w 2019 roku i od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością. Udział w zawodach jest bezpłatny, ale ograniczony tylko dla dzieci i młodzieży zamieszkującej w powiecie świdnickim. Nowy cykl zawodów wróci w marcu 2023 roku.

/OSiR/

Poprzedni artykułZespół „Viento” z I LO pomoże śpiewająco. Niecodzienne „bilety” na koncert
Następny artykułJakie akcesoria spawalnicze warto posiadać w swoim warsztacie?