Świdnica Tenis Cup

0

W miniony weekend, 20 i 21 czerwca rozegrane zostało GRAND PRIX Świdnicy w tenisie ziemnym. Organizatorami turnieju byli Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Tenis Fan Klub. Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach : Kobiety – open, Mężczyźni – do lat 45, Mężczyźni – pow. 45 lat. W sobotę po rozlosowaniu zawodników do grup rozpoczęły się gry eliminacyjne systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Na niedzielę zaplanowano półfinały i mecze finałowe. W międzyczasie obok gier indywidualnych w formie poza turniejowej odbywały się też gry deblowe.

W kategorii mężczyzn pow. 45 lat w meczu o pierwsze miejsce Robert Płoński pokonał Stanisława Kopackiego 2-0 /w setach 6-3, 6-0/, a w meczu o miejsce trzecie po wyrównenym spotkaniu Stanisław Seweryn wygrał z Henrykiem Rubaszewskim 2-1 /w setach 3-6, 6-3, 6-4/.

W młodszej kategorii panów w ścisłym finale Sebastian Kalemba zwyciężył z Michałem Kozłowskim 2-1 /w setach 2-6, 7-6, 6-3/.

2. Iwona Hinzinger

Zwycięzcom w poszczególnych kategoriach przypadły puchary, statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe. Dla pań dodatkowo usługę fryzjerską zafundował Salon Urody ‘Gabriel’.