Świdnica Tenis Cup

  0

  W miniony weekend, 20 i 21 czerwca rozegrane zostało GRAND PRIX Świdnicy w tenisie ziemnym. Organizatorami turnieju byli Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Tenis Fan Klub. Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach : Kobiety – open, Mężczyźni – do lat 45, Mężczyźni – pow. 45 lat. W sobotę po rozlosowaniu zawodników do grup rozpoczęły się gry eliminacyjne systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Na niedzielę zaplanowano półfinały i mecze finałowe. W międzyczasie obok gier indywidualnych w formie poza turniejowej odbywały się też gry deblowe.

  W kategorii mężczyzn pow. 45 lat w meczu o pierwsze miejsce Robert Płoński pokonał Stanisława Kopackiego 2-0 /w setach 6-3, 6-0/, a w meczu o miejsce trzecie po wyrównenym spotkaniu Stanisław Seweryn wygrał z Henrykiem Rubaszewskim 2-1 /w setach 3-6, 6-3, 6-4/.

  W młodszej kategorii panów w ścisłym finale Sebastian Kalemba zwyciężył z Michałem Kozłowskim 2-1 /w setach 2-6, 7-6, 6-3/.

  Wśród pań Marta Antonowicz pokonała Iwonę Hinzinger 2-0 /w setach 6-3, 7-6/

  A tak przedstawia się klasyfikacja końcowa :

  Mężczyźni pow. 45 lat :

  1. Robert Płoński
  2. Stanisław Kopacki
  3. Stanisław Seweryn
  4. Henryk Rubaszewski
  5. Zbigniew Rubaszewski
  6. Władysław Andruszków
  7. Wacław Leszczyński
  8. Dariusz Kulik

  Mężczyźni do 45 lat :

  1. Sebastian Kalemba
  2. Michał Kozłowski
  3. Kamil Dziedzic
  4. Bartek Różycki
  5. Waldemar Kurek

  Kobiety ;

  1. Marta Antonowicz
  2. Iwona Hinzinger

  Zwycięzcom w poszczególnych kategoriach przypadły puchary, statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe. Dla pań dodatkowo usługę fryzjerską zafundował Salon Urody ‘Gabriel’.

  Poprzedni artykułNominacje z dyplomami
  Następny artykułSvida dominuje na basenie