Na kontach bankowych pierwszych 208 wnioskodawców są już pieniądze z tytułu dodatku węglowego. Do budżetu gminy Świdnica wpłynęła pierwsza transza środków od wojewody w kwocie 804 tys. zł. – Zgodnie z zapowiedziami niebawem otrzymamy kolejne. Dodatki węglowe są wypłacone po otrzymaniu pieniędzy na ten cel i wprowadzeniu do budżetu środków na wypłaty dodatku węglowego – informuje kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Dorota Waliszak.

Dodatek węglowy to jednorazowe świadczenie w wysokości 3 tys. zł. Przysługuje gospodarstwu domowemu, w którym główne źródło ogrzewania zasilane jest paliwem stałym. Na potrzeby ustawy o dodatku węglowym przez paliwa stałe rozumie się węgiel kamienny, brykiet lub pellet zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego. Termin na składanie wniosków o wypłatę dodatku upływa 30 listopada 2022 roku.
Gdzie składać wniosek o dodatek węglowy?
Kompletny wniosek wraz z klauzulą informacyjną należy złożyć w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej (ul. Głowackiego 4, 58-100 Świdnica, pok. 110, 111, 113): poniedziałek, środa, czwartek – 7.30-15.30, wtorek – 7.30-17.00, piątek – 7.30-14.00. Tel. 74 852 12 26 wew. 113, 121, 120.
Wzór wniosku do pobrania na stronie Urzędu Gminy Świdnica.
/UG Świdnica, opr. mn/

![Szlakiem „Pani w Słońcu”. Wyjątkowa pielgrzymka z udziałem osiołków [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/III-Pielgrzymka-z-osiolkami-Swidnica-Smialowice-20-06-2026-12-238x178.jpg)




![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)


