Strona główna Polityka Michał Dworczyk złożył rezygnację z funkcji szefa kancelarii premiera

Michał Dworczyk złożył rezygnację z funkcji szefa kancelarii premiera

0

Dziś złożyłem rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Michał Dworczyk, poseł na Sejm z okręgu wałbrzyskiego oraz były pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w regionie.

Dworczyk był szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów od 19 grudnia 2017 roku, a od 2019 ministrem-członkiem Rady Ministrów. Wcześniej pełnił m.in. funkcję wiceministra obrony narodowej Ministerstwa Obrony Narodowej, a także był pełnomocnikiem rządu do spraw narodowego programu szczepień przeciw COVID-19. Kilka miesięcy temu Dworczyk, zaliczany przez media ogólnopolskie do grona wieloletnich „baronów” partyjnych, stracił funkcję pełnomocnika regionalnego PiS i nie objął nowej partyjnej funkcji tzw. opiekuna województwa dolnośląskiego.

W czwartek tygodnik „Wprost”, powołując się na swoje źródła w Prawie i Sprawiedliwości poinformował, że Michał Dworczyk złoży rezygnację z funkcji szefa kancelarii premiera. W piątek informację tę potwierdził za pośrednictwem mediów społecznościowych sam Dworczyk. – Dziś złożyłem rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dziękuję Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, kierownictwu PiS oraz wszystkim pracownikom KPRM za zaufanie i blisko 5 lat współpracy – napisał.

/PAP, mn/

Poprzedni artykułGmina Świdnica. Ruszyły wypłaty dodatku węglowego
Następny artykułJakie są rodzaje kołder? Krótki przewodnik