Strona główna Sport Siatkówka Kadra skompletowana, na inaugurację ligi gramy u siebie z Sari Żory!

Kadra skompletowana, na inaugurację ligi gramy u siebie z Sari Żory!

0

Po kilkumiesięcznej przerwie do walki o ligowe punkty powracają drugoligowe siatkarki MKS-u IgnerHome Volley Świdnica. Podopieczne Mateusza Dąbrowskiego i Wojciecha Ząbka na inaugurację sezonu 2022/2023 podejmą we własnej hali zespół Sari Żory.

Przed startem nowych rozgrywek doszło do sporych zmian w szeregach świdnickiego klubu. W kadrze naszej ekipy nie zabraknie jednak miejsca dla dobrze znanych twarzy, jak choćby środkowej i kapitan drużyny – Klaudii Kołodziejczak, atakującej Ewy Woźniak, czy libero Wiktorii Gałązki. Skład uzupełnią młode i utalentowane zawodniczki IgnerHome Volley Świdnica – Julia Krasoń (przyjmująca), Nina Jasiecka (atakująca) i Amelia Pieszczoch (przyjmująca).

Nasz skład wzmocnią także nowe twarze:

Klaudia Czerwik, zawodniczka Volley Wrocław dołącza do naszego zespołu na pozycji rozgrywającej. Klaudia rozpoczęła swoją przygodę z siatkówką w zespole MKS-u MOS Płomień Sosnowiec. W następnych latach zawodniczka reprezentowała klub MKS Dąbrowa Górnicza, by następnie trafić na 4 lata do drużyny z Wrocławia, gdzie w sezonie 2018/2019 zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Młodziczek. W latach 2017-2019 Klaudia Czerwik była reprezentantką kadry Polski w swojej kategorii wiekowej.

Także z drużyny Volley Wrocław do Świdnicy przenosi się Olimpia Łagodzka. Olimpia przygodę z siatkówką rozpoczęła w szczecińskim klubie UKS Bukowe. W sezonie 2017/2018 przeniosła się do klubu SMS Police. W tym samym sezonie zdobyła drugie miejsce w Turnieju Nadziei Olimpijskich. Poprzednie dwa sezony Olimpia spędziła w Volley Wrocław, z którym awansowała do Finału Mistrzostw Polski Juniorek.

Kolejną siatkarką, którą zobaczymy w sezonie 2022/2023 w barwach świdnickiego Volley’a jest środkowa Kristina Krok. Swoją przygodę z siatkówką zaczynała w klubie UKS MOS Opole, następnie w rozgrywkach seniorskich reprezentowała Politechnikę Opole, Light System Opole, z którym to klubem wywalczyła awans do II ligi. Ostatni sezon popularna „Ruda” spędziła w zespole KS Volley Light System Chrząstowice.

W biało-zielonej koszulce zobaczymy także doświadczoną rozgrywającą – Katarzynę Kamińską. Kasia swoją przebogatą karierę zaczynała w zespole Salos Kielce, następnie broniła barw drużyn Lider Konstantynów Łódzki, MOS Wola Warszawa i ESPES Sparta Warszawa. Ostatni sezon spędziła w TK Kaunas (litewska ekstraklasa), gdzie zdobyła tytuł mistrzyni Litwy oraz mistrzyni Ligi Bałtyckiej (rozgrywki, w których biorą udział kluby z Litwy, Łotwy i Estonii). Niewątpliwie doświadczenie Kasi będzie sporym atutem w kreowaniu gry na boisku.

Gabriela Ziesche to z kolei nowa przyjmująca na sezon 2022/2023. Zawodniczka swoją przygodę z siatkówką rozpoczynała w Akademii Braci Lach, następnie reprezentowała barwy UKS-u Czwórka Piła, Enea PTPS Piła, a ostanie trzy sezony z powodzeniem broniła barw SPS-u Volley Piła.

Marta Garbacz od początku swojej kariery związana jest z klubem AZS AWF Wrocław, z którym to zdobyła wiele medali Mistrzostw Dolnego Śląska oraz z powodzeniem występowała w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski. Marta to jedna z najbardziej utalentowanych zawodniczek młodszego pokolenia na Dolnym Śląsku, która niewątpliwie wzmocni środek siatki w naszym drugoligowym zespole.

Zuzanna Głowacka swoją przygodę z siatkówką zaczynała w klubie Volley Wrocław. Następnie przez klika sezonów z powodzeniem broniła barw AZS AWF Wrocław. Nasza nowa rozgrywająca to wielokrotna medalistka w siatkówce halowej i plażowej. Poprzedni sezon to pasmo sukcesów Zuzi – m.in. bardzo dobre występy w II ligowym zespole AZS AWF Wrocław, gdzie walnie przyczyniła się do utrzymaniu wrocławianek w tej klasie rozgrywkowej oraz 13. miejsce w Finale Mistrzostw Polski juniorek młodszych w siatkówce plażowej.

Jest również nowa zawodniczka na pozycji Libero. Martyna Gołębiowska jest wychowanką klubu MMKS Kłodzko. Następnie swoją przygodę z siatkówką kontynuowała w zespole AZS AWF Wrocław, z którym zdobywała liczne sukcesy w rozgrywkach wojewódzkich oraz ogólnopolskich. Popularna „Tyśka” to jedna z najlepszych zawodniczek libero na Dolnym Śląsku. Obok Wiktorii Gałązki będzie ona dużym wzmocnieniem na tej pozycji w naszym drugoligowym zespole.

Inauguracyjne spotkanie pomiędzy MKS-em IgnerHome Volley Świdnica a ekipą Sari Żory odbędzie się w sobotę, 1 października. Początek meczu w hali na Zawiszowie o 15.00.

1. kolejka II ligi siatkarek:
Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – Polonia Łaziska Górne
AZS AWF Sokół Katowice – AZS-AWF Wrocław
Silesia Volley Mysłowice – UNI II Opole
Silesia Panki – NTSK AZS Nysa
IgnerHome Volley Świdnica – Sari Żory

/MDvR/

Poprzedni artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń
Następny artykułGmina Świdnica. Ruszyły wypłaty dodatku węglowego