Strona główna 0_Slider Rozpoczynamy walkę w Oławie

Rozpoczynamy walkę w Oławie [RELACJA LIVE]

0

Piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica walczą dziś o ósmą wygraną w tym sezonie na boiskach dolnośląskiej IV ligi. Przeciwnikiem biało-zielonych jest Moto-Jelcz Oława. Start meczu rozgrywanego na boisku rywala o 15.00. Zapraszamy do śledzenia tekstowej RELACJI LIVE!

Kilka minut do rozpoczęcia spotkania.

Zmiana w składzie – za Tomka Trzynę, Kacper Pasek.

Za moment rozpoczynamy mecz – jedenasty Moto-Jelcz Oława kontra wicelider tabeli – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica.

Z powodu chorób i urazów trener Grzegorz Borowy nie może dziś skorzystać z usług: Roberta Myrty, Andrieja Kozachenko i Damiana Kasprzaka.

1′ – start meczu.

2′ – dwukrotnie długimi podaniami próbowaliśmy zaskoczyć obronę gospodarzy – bez efektu.

Po raz ostatnie ekipy spotkały się na murawie w sezonie 2019/2020, kiedy to świdniczanie finalnie wywalczyli awans do III ligi. W Oławie lepsi wtedy byli miejscowi, wygrywając 2:1. Rewanżu ze względu na pandemię nie rozegrano.

3′ – groźna akcja rywali, Kot uprzedził jednak napastnika Moto-Jelcza.

6′ – faulują oławianie tuż przed linią pola karnego. Ucierpiał Zygadło, żółta kartka dla gracza Moto-Jelcza.

7′ – Szuba z rzutu wolnego uderza tylko w słupek! Było blisko…

8′ – w odpowiedzi główka jednego z zawodników gospodarzy – piłka obija poprzeczkę!

10′ – początek spotkania pokazuje, że nie będzie dziś raczej łatwo, podobnie jak w ostatnich latach w Oławie. Statystyka na zdecydowaną niekorzyść biało-zielonych – głównie remisy i wygrane Moto-Jelcza.

12′ – wrzutka Szuby w pole karne miejscowych – górą obrońcy oławian.

14′ – strata Białasika w środkowym sektorze boiska – szybka akcja Moto-Jelcza i gol z bliskiej odległości na 1:0 (Wojciech Kaniewski)!!!

16′ – kolejna akcja przeciwników – Barros przyblokował uderzenie i piłka padła łupem Kota.

18′ – nie wygląda to na razie zbyt dobrze – Moto-Jelcz rozbija nasze ataki, my też gramy niedokładnie i nie mamy większego pomysłu na sforsowanie defensywy rywali.

19′ – wszystko odmienia się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Tragarz dogrywa do Zygadły – ten trafia na 1:1!!!

22′ – Paszkowski na wątpliwym spalonym – kończy się tylko na zagrożeniu.

25′ – wrzutka gospodarzy w nasze pole karne – dobrze interweniują nasi obrońcy.

26′ – Sowa wrzuca futbolówkę z rzutu wolnego – Salamon na pozycji spalonej i grę wznawia bramkarz Moto-Jelcza.

29′ – od kilku minut przy piłce starają się utrzymywać świdniczanie – jednak bez efektu.

30′ – rzut wolny dla IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z okolicy chorągiewki – dośrodkowanie Szuby, dobrze bronią obrońcy Moto-Jelcza.

32′ – Szuba znów wrzuca piłkę z rzutu wolnego – ponownie pewnie interweniują obrońcy gospodarzy.

34′ – znów do piłki podchodzi Szuba – nasz kapitan z rzutu wolnego uderza jednak niecelnie.

35′ – Zygadło groźnie dośrodkowuje w pole karne – nikt nie zamyka niestety tej akcji.

37′ – faulowany Barros – trzeci już zawodnik Moto-Jelcza z żółtą kartką.

39′ – kolejny rzut wolny dla gości – dośrodkowuje Szuba – głową piłkę do sieci pakuje Barros – prowadzimy 2:1!!!

44′ – uderzony w twarz Paszkowski – tylko żółta kartka dla gracza Moto-Jelcza. Do tego czerwona kartka dla trenera gospodarzy i mała awantura na boisku.

45′ – sędzia opanowuje sytuację i za moment rozpoczniemy grę. Żółtą kartę dostaje jeszcze Białasik.

45′ – sędzia dolicza co najmniej 3 minuty.

45+’ – przerwa w grze – uraz jednego z zawodników z Oławy.

45+’ – Filipczak ogląda żółtą kartkę.

koniec pierwszej połowy – prowadzimy do przerwy 2:1.

Bardzo mocno przeciąga rozpoczęcie drugiej połowy sędzia Hupało – to już niewiele ponad 20 minut – nieco niezrozumiała sytuacja.

46′ – Kotfas zmienia Białasika.

46′ – rozpoczynamy drugą połowę.

47′ – Tragarz wyszedł oko w oko z bramkarzem – w ostatniej chwili powstrzymał go jednak wracający obrońca oławian.

48′ – Tragarz dobrze dogrywa na 16. metr do Filipczaka – ten niestety nieskutecznie przyjmuje futbolówkę.

51′ – wyrównany początek drugiej części gry – Moto-Jelcz nie zamierza rezygnować z walki o wyrównanie.

53′ – piłkę stracił Kotfas – uderzenie z dystansu i piłka wyraźnie mija światło naszej bramki.

54′ – dobrze prawym skrzydłem atakował Kotfas – uderzenie z ostrego kąta wybronił jednak golkiper gospodarzy.

56′ – uderzamy z dystansu – bardzo niedokładnie.

57′ – Paszkowski – żółta kartka.

58′ – Zygadło dobrze wychodzi do długiej piłki – znów chorągiewka w górze i wydaje się mocno dyskusyjna decyzja arbitra.

59′ – piłka wpada do naszej sieci – gol nieuznany, spalony zawodnika Moto-Jelcza.

62′ – cały czas korzystny wynik utrzymują świdniczanie, ale Moto-Jelcz szuka swoich szans.

62′ – strata Barrosa – na nasze szczęście rywale uderzają nieskutecznie.

63′ – Polak zastępuje Filipczaka.

65′ – Salamon – żółta karta za odkopnięcie piłki.

67′ – Pasek opuszcza boisko – w jego miejsce Trzyna.

70′ – wychodzimy z kontrą trzech na dwóch – niestety tylko rzut rożny.

71′ – rzut rożny – piłka przelatuje wzdłuż 3. metra, lecz nikt nie przeciął piłki.

73′ – w odpowiedzi atakują przeciwnicy – pierwsza próba zablokowana, dobitka bardzo niedokładna.

75′ – wyżej pressingiem wychodzą rywale i nie potrafimy sobie na razie z tym poradzić i na dobre wrócić do momentu, kiedy to my posiadaliśmy inicjatywę.

77′ – wrzutka w nasze pole karne – główka, ale piłka na nasze szczęście mija światło bramki.

79′ – mamy kolejny rzut wolny – uderza Szuba – broni bramkarz Moto-Jelcza.

80′ – w sytuacji sam na sam z Kotem znajduje się zawodnik oławian – uderzenie z ostrego kąta bardzo niedokładne.

82′ – znów groźnie pod naszą bramką – Salamon dobrze interweniuje i futbolówkę chwycił Kot.

83′ – Białas wchodzi za Zygadłę.

85′ – ucierpiał Kot – chwilowa przerwa w grze i wracamy do walki.

88′ – rzut rożny dla oławian – radzą sobie nasi obrońcy.

89′ – niestety znów zakotłowało się w polu karnym świdnickiego zespołu – nieczysto uderza jeden z rywali i piłkę łapie Kot.

90′ – sędzia dolicza 4 minuty.

90+1′ – Kotfas znajduje się w dobrej sytuacji – traci jednak piłkę i kończy się na zagrożeniu.

90+2′ – Szuba z 16 metrów uderza niedokładnie.

90+3′ – Kusio zastępuje Szubę.

90+3′ – mamy szczęście – po wrzutce i małym zamieszaniu w naszym polu karnym – piłkarz Moto-Jelcza uderza niecelnie!

koniec meczu – wygrywamy 2:1!