Ten medal jest nagrodą za to, że wytrwaliście w miłości, że byliście wierni złożonej 50 lat temu przysiędze na dobre i na złe. Swoją postawą pokazujecie i dajecie przykład młodemu pokoleniu, że można zbudować trwały związek małżeński, oparty na miłości, wierności, przyjaźni i szacunku jeżeli się tego chce – mówiła Teresa Mazurek podczas uroczystego wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie w Urzędzie Stanu Cywilnego w Świdnicy.

Medale, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczyła trzem parom małżeńskim wójt gminy Teresa Mazurek, w obecności kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Świdnicy Doroty Kruźlak oraz wiceprezydenta Świdnicy Jerzego Żądło.
Tradycyjnie uroczystości w sali ślubów towarzyszyło dużo emocji. Wzruszeni małżonkowie odnowili swoją przysięgę małżeńską i dzielili się własną receptą na „pół wieku wzajemnej miłości”. Jak podkreślali państwo Barbara i Zygmunt Kowalewscy, Rozalia i Stanisław Żądło oraz Danuta i Jan Dubielowie z Pszenna, najważniejsze są: miłość, wyrozumiałość, cierpliwość, wzajemne zrozumienie, przebaczenie i wytrwałość.


![Świdnica stroi się na święta. Ponad 10-metrowa choinka stanęła w Rynku [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/choinka-na-swidnickim-Rynku-2025.12.02-2-238x178.jpg)



![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/parking-ul.-Slowianska-100x75.jpg)


![Muzyczna uczta w Barokowym Zakątku. Wygraj zaproszenia na koncerty! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Petra-Matejova-podczas-Dni-Muzyki-Kameralnej-2025.11.16-2-100x75.jpg)
![Koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)