Ponad 120 uczniów Gimnazjum nr 4 od 9 do 13 stycznia będzie miało okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach. Szkoła przystąpiła do projektu „Enter Your Future”, który jest projektem edukacyjnym organizowanym na terenie całej Polski przez stowarzyszenie AIESEC Polska, mającym na celu udostępnienie młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej możliwości rozwoju przedsiębiorczości oraz wrażliwości kulturowej.
Szkolenia i warsztaty w projekcie Enter Your Future to przede wszystkim połączenie ciekawego materiału i interaktywnej formy zajęć. Przez cały tydzień młodzież będzie uczestniczyła w warsztatach prowadzonych w języku angielskim prze troje studentów: Khairiyę Nasution z Indonezji – Studiuje na Sebelas Maret University, Edwinę Wong z Australii – studiuje na The University of New South Wales oraz Victora Yima – Studenta Univercity of Aukland.
Zajęcia są szansą wzbudzenie ciekawości uczniów, zwiększenie ich motywacji, szerzenie tolerancji – uczniowie poprzez kontakt ze studentami z innych krajów otworzą się na nowe kultury, religie oraz rasy. Dają możliwość podniesienia poziomu znajomości języka angielskiego wśród uczniów i pracowników szkoły, zwiększenie efektywności nauki, przełamania barier językowych, praktycznego zweryfikowania znajomości języka angielskiego, poszerzenia horyzontów i rozwoju osobowości.
Oprócz zajęć zaplanowano bogaty program dla gości z Nowej Zelandii, Australii Indonezji – młodzież z gimnazjum zapozna ich m.in. z zabytkami Świdnicy – Kościołem Pokoju, katedrą oraz Muzeum Dawnego Kupiectwa.
Gimnazjum nr 4



![Dziewczyny z Banacha najlepsze w powiecie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/t1-238x178.jpg)
![Mnóstwo życiówek i dwanaście krążków w Osiecznicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/r1-238x178.jpg)



![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/mp-Boleslawa-Chrobrego-100x75.jpg)


![European Jazz Collective już za tydzień zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
