Międzynarodowo w Gimnazjum nr 4

  11

  Ponad 120 uczniów Gimnazjum nr 4 od 9 do 13 stycznia będzie miało okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach. Szkoła przystąpiła do projektu „Enter Your Future”, który jest projektem edukacyjnym organizowanym na terenie całej Polski przez stowarzyszenie AIESEC Polska, mającym na celu udostępnienie młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej możliwości rozwoju przedsiębiorczości oraz wrażliwości kulturowej.

  Szkolenia i warsztaty w projekcie Enter Your Future to przede wszystkim połączenie ciekawego materiału i interaktywnej formy zajęć. Przez cały tydzień młodzież będzie uczestniczyła w warsztatach prowadzonych w języku angielskim prze troje studentów: Khairiyę Nasution z Indonezji Studiuje na Sebelas Maret University, Edwinę Wong z Australii studiuje na The University of New South Wales oraz Victora YimaStudenta Univercity of Aukland.

  Zajęcia są szansą wzbudzenie ciekawości uczniów, zwiększenie ich motywacji, szerzenie tolerancji  – uczniowie poprzez kontakt ze studentami z innych krajów otworzą się na nowe kultury, religie oraz rasy. Dają możliwość podniesienia poziomu znajomości języka angielskiego wśród uczniów i pracowników szkoły, zwiększenie efektywności nauki, przełamania barier językowych, praktycznego zweryfikowania znajomości języka angielskiego, poszerzenia horyzontów i rozwoju osobowości.

  Oprócz zajęć zaplanowano bogaty program dla gości z Nowej Zelandii, Australii Indonezji – młodzież z gimnazjum zapozna ich m.in. z zabytkami Świdnicy – Kościołem Pokoju, katedrą oraz Muzeum Dawnego Kupiectwa.

  Gimnazjum nr 4

  Poprzedni artykułDrugie życie ośrodka nad jeziorem [FOTO, VIDEO]
  Następny artykułŚwidnica chce mieć swoje sukiennice