Rozpoczął się remont Alei Lipowych w Świebodzicach. Obecnie trwają prace polegające na zrywaniu nawierzchni chodnika od strony targowiska miejskiego.
Prace w pierwszym etapie obejmą odcinek od ul. Kolejowej do ulicy Krótkiej, na tym odcinku zostanie zdjęty asfalt. Odcinek od ul. Krótkiej do ul. Żwirki i Wigury będzie przejezdny po zdjęciu warstw bitumicznych. Podczas remontu chodnik dla pieszych będzie dostępny od strony Parku Miejskiego. Czas trwania robót na tym odcinku wykonawca szacuje na 4 do 8 tygodni. Dostęp do targowiska jest ograniczony poprzez czasowe wyłączenie z użytkowania pierwszego wejścia od strony ul. Kolejowej, pozostałe wejścia będą dostępne.
Przystanki komunikacji miejskiej przy Al. Lipowych zostały tymczasowo wyłączone. Wszystkie autobusy komunikacji miejskiej przejeżdżają przez ul. Wolności, a dodatkowo na wysokości Miejskiego Domu Kultury został ustawiony przystanek tymczasowy. Autobus linii „0” przejeżdża przez ul. Świdnicką (przystanek przy Poczcie). Dodatkowo informacje o zmianie trasy autobusów komunikacji miejskiej umieszczone zostały na przystankach, wyświetlaczach w autobusach oraz na stronie ZGK Świebodzice Sp. z o.o.
/UM Świebodzice, opr. red./



![Świebodzice zagrały dla WOŚP aż w trzech miejscach! [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/20260125_WOSP_w_Swiebodzicach-56-238x178.jpg)
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Bohaterow-Getta-100x75.jpg)

![Jeździł autem po zamarzniętym zalewie. Kierujący odpowie przed sądem [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/jazda-autem-po-zalewie-2026.01.25-mix-100x75.jpg)
![Odblaski w zasięgu ręki. MOPS zaprasza, policja przypomina [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/odblaski-Swidnica-MOPS-3-100x75.jpg)
![Samochodem po zalewie Witoszówka [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/page-25-100x75.jpg)

![Cztery osobowości jazzu i jeden koncert. W Świdnicy zagra European Jazz Collective [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
![Lokalna historia i ciekawostki w najnowszym 52. „Roczniku Świdnickim” [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/52-Rocznik-Swidnicki-2026.01.13-1-100x75.jpg)