Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Pół miliona złotych na wymianę kopciuchów

Pół miliona złotych na wymianę kopciuchów

1

W pierwszej połowie maja tego roku planowany jest nabór wniosków w gminnym programie dotującym wymianę systemów ogrzewania starego typu wykorzystujących paliwo stałe na ekologiczne źródła ciepła w nieruchomościach o charakterze mieszkalnym, położonych na terenie gminy Świdnica. W tym roku z budżetu gminy przeznaczono na ten cel pół miliona złotych.

Dotacja będzie udzielona w wysokości 70% poniesionych kosztów kwalifikowanych na zadanie, jednak nie większej niż 7 000 zł. O dotację mogą ubiegać się wyłącznie osoby fizyczne będące właścicielem lub współwłaścicielem budynku jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego oraz wspólnoty mieszkaniowe, której członkowie są osobami fizycznymi będącymi właścicielami lub współwłaścicielami lokali i korzystają ze wspólnego źródła ciepła wytworzonego we wspólnej kotłowni.

Warunkiem uzyskania dofinansowania jest niezaleganie przez wnioskodawcę w podatkach, opłatach lokalnych oraz opłatach za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz gminy Świdnica. Dofinansowaniu podlegają ekologiczne źródła ciepła tj.: kotły gazowe, piece zasilane energią elektryczną, kotły na paliwa stałe (co najmniej 5 klasa wg PN-EN 303-5:2012), kotły na biomasę (co najmniej 5 klasa wg PN-EN 303-5:2012), pompy ciepła.

Termin rozpoczęcia naboru wniosków zostanie podany na stronie Gminy Świdnica.

Poprzedni artykułPromują lokalne produkty i rzemiosło
Następny artykułAleje Lipowe w remoncie