Strona główna Wydarzenia Świebodzice Aleje Lipowe w remoncie

Aleje Lipowe w remoncie

0

Rozpoczął się remont Alei Lipowych w Świebodzicach. Obecnie trwają prace polegające na zrywaniu nawierzchni chodnika od strony targowiska miejskiego.

Fot. UM Świebodzice

Prace w pierwszym etapie obejmą odcinek od ul. Kolejowej do ulicy Krótkiej, na tym odcinku zostanie zdjęty asfalt.  Odcinek od ul. Krótkiej do ul. Żwirki i Wigury będzie przejezdny po zdjęciu warstw bitumicznych. Podczas remontu chodnik dla pieszych będzie dostępny od strony Parku Miejskiego. Czas trwania robót na tym odcinku wykonawca szacuje na 4 do 8 tygodni. Dostęp do targowiska jest ograniczony poprzez czasowe wyłączenie z użytkowania pierwszego wejścia od strony ul. Kolejowej, pozostałe wejścia będą dostępne.

Przystanki komunikacji miejskiej przy Al. Lipowych zostały tymczasowo wyłączone. Wszystkie autobusy komunikacji miejskiej przejeżdżają przez ul. Wolności, a dodatkowo na wysokości Miejskiego Domu Kultury został ustawiony przystanek tymczasowy. Autobus  linii „0” przejeżdża przez ul. Świdnicką (przystanek przy Poczcie). Dodatkowo informacje o zmianie trasy autobusów komunikacji miejskiej umieszczone zostały na przystankach, wyświetlaczach w autobusach oraz na stronie ZGK Świebodzice Sp. z o.o.

/UM Świebodzice, opr. red./

Poprzedni artykułPół miliona złotych na wymianę kopciuchów
Następny artykułLawinowo rośnie liczba chorych na COVID-19 w świdnickim szpitalu