Strona główna 0_Slider Lawinowo rośnie liczba chorych na COVID-19 w świdnickim szpitalu

Lawinowo rośnie liczba chorych na COVID-19 w świdnickim szpitalu

5

O blisko 20 łóżek więcej niż przewiduje norma wyznaczona przez wojewodę zajmują pacjenci z potwierdzonym zachorowaniem na COVID-19. Od wczoraj przybyło ośmiu nowych pacjentów.

Wojewoda dolnośląski w marcu trzykrotnie zwiększał liczbę miejsc dla chorych na COVID-19, ostatni raz w sobotę. Od 3 kwietnia 2021 roku Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Świdnicy ma obowiązek zapewnić 3 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 (poziom I zabezpieczenia) oraz 56 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 (poziom II zabezpieczenia), w tym 5 łóżek intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej – informował Łukasz Czajkowski.  Ta liczba bardzo szybko okazała się niewystarczająca.

– Pacjentów przybywa każdego dnia już od początku marca – dodaje przedstawiciel szpitala. We wtorek, 6 kwietnia, osób chorych lub z podejrzeniem zachorowania na COVID-19 było 59 (w tym czterech wymagało respiratorów), dzisiaj jest ich już 75. Jak zapewnia Łukasz Czajkowski, szpital robi wszystko, by zabezpieczyć każdego pacjenta, który trafi do szpitala.

Dzisiaj na Dolnym Śląsku miejsc w szpitalach dla chorych z COVID-19 jest 3395. Zajętych – 2886.

/asz/

Poprzedni artykułAleje Lipowe w remoncie
Następny artykułUtalentowany stolarz i rzeźbiarz potrzebuje pomocy