Dobiega końca przebudowa przestrzeni publicznej w centrum Jaroszowa. Wykonawcą prac jest firma Granit Dariusz Pylak Sp. z o. o. ze Strzegomia. Koszt robót wynosi ponad 860 tys. zł. Jest to kluczowy projekt rewitalizacyjny we wsi.
Centrum mieści się w pobliżu kościoła pw. św. Jana Chrzciciela, przy drodze krajowej nr 5. Nieopodal jest sklep spożywczy i wiata przystankowa, a także szkoła, przedszkole i ośrodek zdrowia. Warto dodać, że jaroszowianie traktują to miejsce jak rynek, najważniejsze miejsce w sołectwie.
Zakres robót budowlanych objął m. in.: rozbiórkę istniejących nawierzchni i krawężników, wykonanie kanalizacji deszczowej, wykonanie chodników z płyt granitowych, wykonanie oświetlenia ulicznego, regulację wysokościową wraz z wymianą wszystkich urządzeń wod-kan, montaż elementów małej architektury (tablica informacyjna, tablica ogłoszeń, kosze na śmieci, kosze na psie odchody, donice, stojak na rowery), wykonanie oznakowania pionowego, humusowanie wraz z założeniem trawników i przeniesienie istniejącego pomnika na teren parafii (przy kościele). Ponadto została przebudowana droga w pobliżu kościoła oraz powstały nowe miejsca parkingowe.


![Od 1 marca uruchomiony zostanie nowy przejazd kolejowo-drogowy w okolicach Strzegomia [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/20260221_Przejazd_Kolejowy_w_Strzegomiu-5-238x178.jpg)

![Wieża Targowa odzyska pierwotny hełm i zegar? Ma wyglądać, jak na dawnych widokówkach [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Wieza_Targowa_w_Strzegomiu-4-238x178.jpg)
![Kolizja na skrzyżowaniu przy Galerii Świdnickiej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Rowna-kolizja-2026.02.23-3-100x75.jpg)

![Zderzenie dostawczaka z osobówką na skrzyżowaniu Parkowej i Hetmańskiej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Hetmanska-kolizja-2026.02.23-6-100x75.jpg)


![European Jazz Collective już za tydzień zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
