Strona główna 0_Slider Dziesięć tysięcy nowych zakażeń w kraju i 22 tysiące „zagubionych przypadków”. Sanepid...

Dziesięć tysięcy nowych zakażeń w kraju i 22 tysiące „zagubionych przypadków”. Sanepid zaprzestał podawania danych z powiatu

6

Od 24 listopada powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne nie będą już podawały danych dotyczących liczby przypadków zakażenia koronawirusem, osób objętych kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym, hospitalizacji i wyzdrowień, a także zgonów spowodowanych COVID-19. Taką decyzję podjął Główny Inspektor Sanitarny, zaś Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało uruchomienie specjalnej witryny prezentującej dane o zakażeniach.

W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia (stan na 24 listopada, godz. 10.30) poinformowano o 10 139 nowych przypadkach zakażenia, a także o śmierci 55 osób z powodu COVID-19 i 485 osób z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. We wtorek resort zdrowia przekazał również, że do ogólnej liczby zachorowań dodano około 22 tys. przypadków, które nie zostały wcześniej zaraportowane. W całej Polsce w szpitalach przebywa 22 405 chorych, kwarantanną objętych jest ponad 334 tys. osób, a nadzorem epidemiologicznym – ponad 19,5 tys. osób. W całym kraju potwierdzono dotychczas 909 066 przypadków zakażenia SARS-CoV-2, z czego 454 717 chorych wyzdrowiało, a 14 314 osób zmarło. Minionej doby wykonano ponad 33,7 tys. testów.

We wtorkowym raporcie ministerstwa poinformowano o 1035 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie dolnośląskim. Zgodnie z decyzją Głównego Inspektora Sanitarnego, we wtorek powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne zaprzestały publikowania na swoich stronach jakichkolwiek danych dotyczących SARS-CoV-2. – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdnicy informuje, że od dnia 24 listopada raportowanie danych epidemiologicznych dotyczących zakażeń SARS-CoV-2  będzie odbywało się w sposób scentralizowany, bezpośrednio z odpowiednich systemów informacyjnych. W związku z tym na stronie internetowej PSSE w Świdnicy nie będą publikowane codzienne raporty dotyczące zakażeń koronawirusem w powiecie świdnickim – przekazał świdnicki sanepid. Obecnie nie wiadomo jednak, kiedy uruchomiony zostanie serwis prezentujący informacje o zakażeniach, przypadkach śmierci chorych na COVID-19, a także liczbie osób objętych kwarantanną lub nadzorem epidemicznym na szczeblu powiatowym.

Zgodnie z ostatnim – przedstawionym 23 listopada – raportem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy, w powiecie świdnickim od początku epidemii odnotowano 2107 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2, z czego 544 osób wyzdrowiało, a 50 zmarło.

Na środę planowana jest konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, podczas której przedstawione zostaną informacje o obostrzeniach mających obowiązywać w okresie świąt Bożego Narodzenia.

/opr. mn/

Poprzedni artykułJaroszów zmienia wizerunek
Następny artykułZieleń przed magistratem do wymiany